Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 30, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mata pierwszym mężczyzną na okładce polskiej wersji "Vogue’a"

Michał Matczak zamiast udzielić wywiadu, na łamach październikowego „Vogue’a” zamieścił swój autorski manifest

Bohaterami dwóch różnych okładek październikowego numeru polskiej wersji „Vogue’a” są pisarka Dorota Masłowska i raper Michał "Mata" Matczak. Obecność tego drugiego wywołała burzę w mediach społecznościowych.

„To jeszcze Vogue czy już Bravo?" – pytali internauci, komentujący obecność na okładce popularnego wśród nastolatków hiphopowca. Michał Matczak, zamiast udzielić wywiadu na łamach pisma, zamieścił swój autorski manifest. „Czasami patrzę na moje wersy jak na zaklęcia magiczne, a na piosenki jak na duchowe rytuały. Czasami rapuję o światach, które jeszcze nie istnieją, bo wierzę, że słowa mogą je urzeczywistnić” – napisał.

Czytaj też: Wydawca polskiej edycji "Vogue" dalej ze stratą. Duży wzrost przychodów

"Sesja okładkowa, w której zgodnie z trendem na słowiańszczyznę i ludowość pojawiają się szydełkowe akcesoria, to zapowiedź nowego wizerunku Maty, który jest próbą dialogu z polską tożsamością wizualną” – zapowiada redaktorka naczelna „Vogue Polska” Ina Lekiewicz.

Bohaterka drugiej okładki – Dorota Masłowska – pojawia się w "Vogue" w tradycyjnej formule. W rozmowie z Wojciechem Engelkingiem opowiada o 20 latach, które minęły od publikacji jej debiutanckiej książki „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną”.

Pierwsze wydanie magazynu "Vogue Polska" ukazało się w lutym 2018 roku. Nakład wyniósł 160 tys. egzemplarzy, a na okładce znalazły się polskie modelki Anja Rubik i Małgosia Bela, stojące we mgle pod Pałacem Kultury w Warszawie.

Pierwszym mężczyzną, który trafił na okładkę amerykańskiego "Vogue'a", był brytyjski muzyk Harry Styles. Stało się to w grudniu 2020 roku. Styles wystąpił w stroju Gucci projektu Alessandra Michele.

Czytaj też: Polsat w Wigilię ponownie z filmem "Kevin sam w domu"

(MZD, 30.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.