Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Sierpień 25, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

We wtorek wybór prezesa Radia Opole na kolejną kadencję

Radiem Opole od kwietnia 2016 roku kieruje Piotr Moc (screen: YouTube/Radio Opole)

Rada Mediów Narodowych we wtorek 30 sierpnia zajmie się wyborem prezesa Radia Opole na kolejną kadencję.

Jak ustalił "Presserwis", w porządku zwołanego na ten dzień posiedzenia znalazło się rozpatrzenie kandydatur na stanowisko prezesa Radia Opole i podjęcie decyzji w tej sprawie. Członkowie RMN mogą do poniedziałku zgłaszać swoich kandydatów. Jest to jednak formalność, bo większość w Radzie mają posłowie Prawa i Sprawiedliwości, których głosami wybierane są władze mediów publicznych.

Czytaj też: Zebrano już 330 tys. zł na pozew przeciwko ministrowi edukacji i autorowi podręcznika do hit

Radiem Opole od kwietnia 2016 roku kieruje Piotr Moc. Jego pięcioletnia kadencja upłynęła, a mandat wygaśnie z dniem zatwierdzenia sprawozdania finansowego spółki za 2021 rok. Jednak walne zgromadzenie, które powinno było odbyć się do końca czerwca, przełożono, powołując się na tzw. ustawę covidową. "Ponieważ to członkowie PiS mogą przegłosować wszystko w Radzie, widać że wybór prezesa Radia Opole opóźnia się przez wewnętrzny spór" – mówił "Presserwisowi" pod koniec czerwca ówczesny członek RMN Juliusz Braun.

Piotr Moc zanim został prezesem Radia Opole, prowadził wcześniej audycje w stacji, a w latach 2007-2013 pracował jako jej dyrektor programowy i redaktor naczelny. Wcześniej był opolskim reporterem RMF FM (1997-2007), dyrektorem programowym raciborskiego Radia Vanessa (1995-1996), redaktorem naczelnym Radia Park w Kędzierzynie-Koźlu (1993-1995) i redaktorem naczelnym Radia Sygnałów WSP Opole (1986-1990).

Czytaj też: Kanał Sportowy usunął materiały i zawiesił program z Hardkorowym Koksu

(KOZ, 25.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.