Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 28, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Z Wami FM z programem po ukraińsku chce nadawać na UKF

Radio Z Wami FM rozpoczęło nadawanie w internecie kilka tygodni temu (screen: Zwamifm.pl)

Powiązane z Grupą ZPR Media Stowarzyszenie Rozwoju Rozgłośni Radiowej w Elblągu chce, by internetowe radio Z Wami FM dla mniejszości ukraińskiej w Polsce nadawało na UKF. Urząd Komunikacji Elektronicznej dotychczas nie wydał zgody na emisję okazjonalną.

Rzecznik UKE Witold Tomaszewski potwierdza, że do Urzędu wpłynął wniosek o pozwolenie na emisję okazjonalną. – Jest analizowany. Decyzja nie zapadła – informuje Tomaszewski.

Stacje radiowe w języku ukraińskim

Radio Z Wami FM rozpoczęło nadawanie w internecie kilka tygodni temu. W ramówce ma serwisy informacyjne, wywiady i poradniki dla przybywających do Polski uchodźców wojennych. Wszystkie audycje są realizowane w języku ukraińskim, a w playliście są ukraińskie przeboje.

Czytaj też: Radio Zet Ukraina musiało zniknąć z eteru

Stowarzyszenie Rozwoju Rozgłośni Radiowej w Elblągu jest nadawcą Eski Braniewo, która od startu w lutym 2020 roku emituje audycje w języku ukraińskim dla obecnej tam mniejszości. Według danych GUS powiat braniewski to od lat jedno z większych skupisk obywateli polskich deklarujących pochodzenie ukraińskie.

Grupa RMF 2 marca uruchomiła stację RMF Ukraina, która dzięki pozwoleniom na emisję okazjonalną nadaje w Przemyślu (98,6 MHz) i Hrubieszowie (93,3 MHz). 28 marca podobną stację – Radio Zet Ukraina – stworzył Eurozet. Stacja dzięki pozwoleniu z UKE nadawała do wtorku 26 kwietnia na częstotliwości 100,6 MHz w Warszawie (UKE dotychczas nie wydał kolejnego pozwolenia).

Czytaj też: Antyradio, Złote Przeboje, Eska Rock i Fama wśród zainteresowanych nadawaniem w Kielcach

Z emisji okolicznościowych korzystało wcześniej m.in. Radio Wnet Krzysztofa Skowrońskiego. Stacja - zanim dostała częstotliwość w Warszawie - nadawała w stolicy od 16 października 2017 roku do 13 stycznia 2018 roku dzięki trzem pozwoleniom na emisję okolicznościową (każda trwała po 30 dni).

(KOZ, 28.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.