Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 27, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Urszula Piasecka prezeską Kino Świat, Frédéric Berardi pożegna się z Canal+ Polska

Urszula Piasecka przechodzi do Kino Świat z Canal+ Polska (fot. materiały prasowe)

Urszula Piasecka, dotychczas doradczyni zarządu Canal+ Polska ds. monetyzacji treści, od maja będzie prezeską należącego do spółki dystrybutora filmowego Kino Świat.

Piasecka zastąpi na tym stanowisku Frédérica Berardi, który od listopada 2019 roku łączył funkcję prezesa Kino Świat z pracą w Canal+ Polska jako wiceprezes i dyrektor finansowy. Jak ustalił "Presserwis", Berardi w najbliższych miesiącach odejdzie z Canal+ Polska. Piotr Kaniowski, rzecznik spółki, nie komentuje tych informacji. Frédéric Berardi za finanse w polskim Canal+ zaczął odpowiadać w połowie 2016 roku.

Czytaj też: Kolejne regiony bez telewizji w starym systemie. Mimo protestów

Urszula Piasecka przechodzi do Kino Świat z Canal+ Polska, gdzie od maja 2021 roku zajmowała stanowisko doradczyni zarządu ds. monetyzacji treści. Przez dziewięć lat była dyrektorką ds. obrotu licencjami w Monolith Films. Wcześniej była szefową programową Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym oraz kierowała zakupami programowymi i koordynacją międzynarodowych koprodukcji w Telewizji Polskiej.

Canal+ Polska ma 86 proc. udziałów w Kino Świat.

(KOZ, 27.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.