Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Marzec 24, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nestlé po ataku Anonymous częściowo wycofuje się z Rosji

Grupa Anonymous zapowiada ataki na firmy, które nie wycofały się dotąd z rosyjskiego rynku (fot. Pixabay.com)

Nestlé, dzień po ataku grupy hakerskiej Anonymous ogłosiło, że częściowo wycofuje się z Rosji - przestaną tam funkcjonować marki KitKat i Nesquik.

We wtorek Anonymous opublikowali w internecie link do blisko 10 GB danych zawierających informacje dotyczące ok. 100 tys. klientów szwajcarskiego koncernu Nestlé. Dotychczas nie chciał on rezygnować z działalności w Rosji, ale teraz zmienia decyzję.

Czytaj też: Anonymous włamali się do rosyjskich telewizji i pokazali bombardowanie Charkowa

"Zatrzymaliśmy już nieistotny import i eksport do i z Rosji, zaprzestaliśmy wszelkiej reklamy i zawiesiliśmy wszelkie inwestycje kapitałowe w tym kraju. Oczywiście w pełni przestrzegamy wszystkich międzynarodowych sankcji nałożonych na Rosję" - zapewnia firma w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej.

Press

Nestlé zostawia sobie możliwość sprzedawania w Rosji m.in. żywności dla niemowląt (screen: Nestle.com)

Nestlé zapowiada jednak, że nie zamierza wycofać z Rosji m.in. żywności dla niemowląt.

Czytaj też: Anonymous wyłączają stronę rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa

W Rosji mimo krytyki w mediach społecznościowych nadal działają m.in. Leroy Merlin, Auchan i Decathlon. Anonymous zapowiada ataki na firmy, które po wybuchu wojny w Ukrainie nie wycofały się z rosyjskiego rynku.

(MAC, 24.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.