Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Luty 02, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

The New York Times kupił grę Wordle. Światowy hit "na razie darmowy"

W Wordle gra coraz więcej ludzi na świecie, jest też polska wersja tej zabawy (fot. Wikimedia Commons/James Wardle)

The New York Times Co. nabył Wordle, internetową grę słowną, która ostatnio znacząco zyskała na popularności. Ceny nie ujawniono. Przejęcie ma pomóc wydawnictwu w osiągnięciu celu: 10 mln subskrypcji do 2025 roku.

Gra online raz dziennie daje graczowi sześć szans na odgadnięcie pięcioliterowego słowa dnia. Przy każdej nieudanej próbie system informuje gracza, czy użyte w danym podejściu litery znajdują się w słowie-odpowiedzi w odpowiednim lub innym miejscu.

Gra wydana po raz pierwszy w październiku ub.r. przez Josha Wardle'a, byłego inżyniera oprogramowania firmy Reddit, pozostaje "na razie darmowa".

Gry i łamigłówki są kluczowym elementem strategii NYT, aby utrzymać zaangażowanie odbiorców w swoich aplikacjach i witrynach internetowych. Coraz więcej czytelników używa bowiem telefonów komórkowych do korzystania z proponowanych treści. W trzecim kwartale 2021 roku firma zyskała 135 tys. użytkowników swojej witryny internetowej poświęconej grom, gotowaniu i recenzjom produktów.

Sformułowanie, że gra pozostanie "na razie bezpłatna" wzbudziło zaniepokojenie w mediach społecznościowych. Większość użytkowników spodziewa się, że NYT wkrótce zezwoli na dostęp do gry tylko subskrybentom.

(MAC, 02.02.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.