Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 25, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dolnośląskie Echo24 dostępne na dekoderach UPC. Kolejnym celem Vectra

Udziałowcami Echo 24 są Tomasz Kurzewski, Tomasz Nykiel i Paweł Czuma (fot. screen YouTube/Echo24)

Lokalna telewizja Echo 24, która nadaje na terenie Wrocławia, Świdnicy i okolic, poszerza zasięg. Będzie dostępna dla użytkowników dekoderów UPC. 

Użytkownicy z Dolnego Śląska mogą odbierać Echo 24 na dekoderach TV 4K oraz Horizon Echo24 na pozycji 132, a na Mediaboxie i Module CI – 354. 

– Jesteśmy u nich sfokusowani na Dolny Śląsk, fragment Opolszczyzny i Wielkopolski, więc nie zamierzamy zmieniać oferty. Będziemy z naszymi regionalnymi treściami docierać do zdecydowanie większej liczby odbiorców – mówi Paweł Czuma, prezes zarządu i redaktor naczelny Echo 24.

Press

(fot. Facebook/Paweł Andrzej Czuma)

Kolejnym celem jest dołączenie do Vectry, która nie różnicuje sygnałów, więc Echo24 będzie dostępne w całej Polsce. – Jesteśmy gotowi, zaakceptowaliśmy wszystkie warunki, od strony technicznej wszystko mamy dograne. Czekamy na ostateczny akcept – mówi Czuma.

Po dołączeniu do Vectry Echo 24 planuje wejść do panelu Nielsena.

Od początku emisji stacja jest obecna na MUX L4 (MWE Teleport), a w czerwcu 2021 roku - po zakończeniu procedur w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej - pojawiła się też na reaktywowanym multipleksie MUX L1, obejmującym m.in. Lubań, Jelenią Górę, Bolesławiec i Chojnów.

Większościowym właścicielem spółki Telewizja Echo 24 jest Tomasz Kurzewski, który posiada 50,99 proc. jej udziałów. Pozostałe mają po równo Tomasz Nykiel i Paweł Czuma. W przeszłości kanał należał do Piotra Krupy, Marka Majewskiego i ATM Grupy. W marcu 2018 roku zakończono emisję. ATM Grupa sprzedała stację Michałowi Winnickiemu (wraz z całym lokalnym multipleksem). Od Winnickiego prawa do marki Echo 24 kupili Nykiel i Czuma. Emisję stacji wznowili w lipcu 2019 roku.

(BAE, 25.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.