Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 19, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W 2022 roku drugi sezon "Skazanej" z Agatą Kuleszą w Playerze

Player - w związku z wynikami "Skazanej" - zdecydował się na kontynuację serialu (fot. materiały prasowe)

Powstanie drugi sezon serialu Player Original "Skazana" z Agatą Kuleszą. Premiera zaplanowana jest na przyszły rok.

Jak informuje TVN Grupa Discovery, "Skazana" jest "zdecydowanym hitem tegorocznej jesieni i liderem pod względem popularności w serwisie". - Produkcja z Agatą Kuleszą i Olą Adamską w zjawiskowej roli Pati dogania w oglądalności świetnie znaną "Chyłkę" - informuje Maciej Gozdowski, dyrektor zarządzający Playera.

Serwis - w związku z wynikami "Skazanej" - zdecydował się na kontynuację serialu. We wtorek w serwisie pojawi się ostatni odcinek pierwszego sezonu.

"Skazana" to historia inspirowana książką Ewy Ornackiej "Skazane na potępienie". Opowiada o sędzi znanej z surowości wobec przestępców Alicji Mazur, granej przez Agatę Kuleszę. Zostaje ona oskarżona o zabójstwo, którego nie popełniła. Trafia do więzienia, gdzie musi przetrwać wśród kobiet, na które sama wydała wcześniej wyrok.

Obok Agaty Kuleszy w serialu zagrali także Michał Czernecki (Paweł Witkowski, mąż Alicji), Bartłomiej Topa (Piotr Serafin, przyjaciel Alicji), Martyna Byczkowska (Hania, córka Alicji), Aleksandra Adamska (Pati, więźniarka), Tomasz Schuchardt (kierownik penitencjarny), Marta Malikowska ("Kosa", więźniarka), Marta Ścisłowicz (Basia, lekarka w ambulatorium więziennym), Jan Jankowski (Bednarek, prawnik Pawła), Joanna Gonschorek ("Swieta", strażniczka), Maria Kania (Marika, więźniarka), Monika Dawidziuk ("Amfisa", więźniarka), Hanna Klepacka ("Campina", więźniarka), Sebastian Łach (Cedro) oraz Natalia Sikora (Szkudlarek, strażniczka).

Serial "Skazana" od początku rozwijany jest przez zespół produkcji fabularnej. Scenariusz powstawał pod nadzorem Katarzyny Śliwińskiej-Kłosowicz. Główną scenarzystką jest Karolina Szymczyk-Majchrzak, z którą współpracują Ewa Popiołek i Ewa Ornacka. Za reżyserię odpowiada Bartosz Konopka, a za zdjęcia Paweł Flis.

We wtorek w Playerze debiutuje kolejna produkcja Player Original - "Pajęczyna" z Joanną Kulig. Do końca roku serwis udostępni także piąty, ostatni sezon "Chyłki" - "Chyłka - Oskarżenie". W rolę mecenas Chyłki ponownie wciela się Magdalena Cielecka.

(KOZ, 19.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.