Dział: RADIO

Dodano: Sierpień 09, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marek Wiernik ma nie być już wiceszefem radiowej Trójki

Marek Wiernik wicedyrektorem Trójki został przed rokiem (screen YouTube.com/CKiS Skierniewice)

Dziennikarz muzyczny Marek Wiernik ma odejść ze stanowiska zastępcy dyrektora Programu III Polskiego Radia - ustalił "Press".

Marek Wiernik wicedyrektorem Trójki został pod koniec sierpnia 2020 roku, kiedy anteną zaczął kierować Michał Narkiewicz-Jodko (w marcu 2021 roku stracił stanowisko). Z naszych informacji wynika, że Wiernik nie będzie już wiceszefem Programu III, ale pozostanie jako prowadzący audycje. - Jedyne, co mogę powiedzieć: jestem dalej w Trójce, dalej jestem na antenie, nie przewiduję zmian - mówi Wiernik.

Ostatnio pracę w Trójce zakończył Piotr Majewski, prowadzący i szef publicystyki kulturalnej w stacji. Władze radia nie przedłużyły mu umowy. Kuba Strzyczkowski, kiedy kierował Programem III, chciał, by Majewski był jego zastępcą, na co nie zgodziła się prezeska Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. Jesienią 2020 roku został szefem publicystyki kulturalnej w Trójce.

Z kolei w zeszłym tygodniu szefem redakcji słowa Programu III Polskiego Radia został Marcin Wąsiewicz

P.o. dyrektorem Trójki jest Paweł Kwieciński, jednocześnie kierujący biurem programowym Polskiego Radia. W drugim kwartale 2021 roku Program III miał 2,2 proc. udziału w czasie słuchania (badanie Radio Track).

(KOZ, 09.08.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.