Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 29, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Fakty" bronią się przed lex TVN, pokazując propagandę à la TVP

Materiał Jakuba Sobieniowskiego zaczął się od kolażu z atakami na Donalda Tuska w paskach informacyjnych (screen: fakty.tvn24.pl)

"Fakty" TVN wyemitowały materiał Jakuba Sobieniowskiego, w którym pokazano urywki "Wiadomości" TVP dotyczące Donalda Tuska i Nowego Ładu. 

W materiale Sobieniowskiego zebrano fragmenty "Wiadomości" w negatywnym świetle pokazujące przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Sobieniowski eksponował przede wszystkim, jak TVP starało się skojarzyć Tuska z interesami Niemiec ("für Deutschland" z jego ust padło w materiale około 10 razy). Urywki o Tusku przeplatane były z fragmentami o rządowym programie Nowy Ład, prezentowanym jako dziejowa szansa rozwoju Polski. 

"Jak widać, Marek Suski z PiS-u, poseł wnioskodawca ustawy anty-TVN, chce żeby telewizja TVN brała wzór z TVP, jednak ciągle jeszcze jest wybór, co się chce oglądać. Z naciskiem na »jeszcze«" - podsumował swój materiał Sobieniowski. 

Wydanie "Faktów" z materiałem Sobieniowskiego z miejsca wywołało dyskusję w mediach społecznościowych.

"»Fakty« zaserwowały widzom TVN śmiertelną dawkę strychniny z »Wiadomości«. Trwa to już ze 4 albo 5 minut longiem. Samo gęste: mieszanka nawilżania PiS, przeplatana pluciem na Tuska i rytmicznym »Für Deutschland«. To jest relacja z alternatywnej rzeczywistości..." - komentował na Twitterze Darek Ćwiklak z "Newsweek Polska". 

"Prezenterzy chwalący rząd i Donald Tusk w kółko mówiący »Deutschland« w FaktyTVN. Świat oszalał" - komentowała Elżbieta Rutkowska z "Dziennika Gazety Prawnej". 

Materiał Sobieniowskiego promowali na Twitterze także dziennikarze TVN: "Jeśli nie oglądacie Państwo teraz FaktyTVN, to koniecznie musicie to nadrobić i obejrzeć materiał Kuby Sobieniowskiego w internecie. Koniecznie" - napisał redaktor Radomir Wit.

(BKS, 29.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.