Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 23, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Orlen na spotkanie z załogą Polska Press wynajął Teatr Wielki

W spotkaniu z prezesem Orlenu uczestniczyło około 200 osób (screen: Facebook/Daniel Obajtek)

Spotkanie prezesa Orlenu z pracownikami Polska Press zorganizowano w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie. "Odbyło się w ramach świadczeń, którymi PKN Orlen jako mecenas tego obiektu dysponuje" - odpowiada "Pressowi" koncern paliwowy, który jest właścicielem Polska Press.

- W spotkaniu uczestniczyło około 200 osób. Prezes Daniel Obajtek mówił ogólnikowo między innymi o wykorzystaniu potencjału spółki - opowiada anonimowo uczestnik poniedziałkowego spotkania. Dodaje, że podobne wydarzenia organizowali poprzedni właściciele Polska Press.

Prezes Orlenu mówił do zebranych: "Kupiliśmy Polska Press, żeby ją rozwijać. Polska Press ma być liderem w regionie. My mamy prawo i musimy być wiarygodnym medium. Jeśli nie będziemy wiarygodni, będziemy tracić swoich klientów. Klienci od nas wymagają wiarygodności i tę wiarygodność musicie Państwo im zapewnić".

Wydarzenie odbyło się w Tetrze Wielkim - Operze Narodowej. Zapytaliśmy Orlen, kto zapłacił za wynajem tego miejsca. "Spotkanie w Teatrze Wielkim - Opera Narodowa w Warszawie odbywało w ramach świadczeń, którymi PKN, jako mecenas tego obiektu dysponuje" - odpowiada koncern. Dodano, że w spotkaniu udział wzięli "przedstawiciele związków zawodowych oraz szerokie grono pracowników Polska Press". Koncern dodaje, że "ewentualne dalsze spotkania, organizowane będą jako odpowiedź na zapotrzebowanie ze strony pracowników Polska Press".

Po poniedziałkowym spotkaniu Orlen poinformował, że w ramach porozumienia ze związkowcami od lipca 70 proc. pracowników Polska Press zostanie objętych podwyżkami. Ich wysokość będzie zróżnicowana w zależności od poziomu otrzymywanego wynagrodzenia. Dodatkowo wszyscy pracownicy dostaną w tym roku kartę zakupową Orlen oraz zostaną objęci benefitami.

Od 1 marca właścicielem Polska Press Grupa jest Orlen. Wymieniono już cały zarząd spółki (zmiany nie zostały nadal wpisane do KRS) oraz 11 redaktorów naczelnych gazet koncernu.

(PTD, 23.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.