Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 23, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP uruchamia kanał historyczny online

TVP Historia 2 dostępny będzie poprzez stronę internetową i platformę hybrydową (fot. Jakub Kamiński/East News)

Telewizja Polska w poniedziałek 1 marca uruchomi internetowy kanał TVP Historia 2.

W ofercie TVP Historia 2 znajdą się produkcje publicystyczne, rozrywkowe, filmy dokumentalne, seriale oraz produkcje poświęcone historii Polski i świata. W pasmach popołudniowych będą najważniejsze programy nadawane w TVP Historia oraz seriale historyczne emitowane na antenach głównych.

Za przygotowanie oferty programowej TVP Historia 2 odpowiada Judyta Syrek, dziennikarka związana z TVP od 2016 roku.

TVP Historia 2 jest kierowana przede wszystkim do młodych. Codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach przedpołudniowych i po północy emitowane będzie pasmo „Powtórka z historii”, w którym znajdą się krótkie programy dotyczące najważniejszych faktów historycznych. Oferta jest przygotowana z myślą głównie o maturzystach.

W poniedziałkowe wieczory widzowie obejrzą filmy biograficzne, we wtorki i środy - filmy festiwalowe oraz reportaże z oddziałów terenowych TVP, w czwartki - seriale historyczne. Na piątkowe wieczory przygotowano ofertę programów o historii muzyki. Soboty to powrót do polskich, kultowych produkcji filmowych.

TVP Historia 2 nadawać będzie także seriale historyczne, ekranizacje lektur szkolnych czy filmy o tematyce wojennej. W ofercie filmowej znajdą się takie tytuły, jak: „Ludzie i bogowie”, „Stulecie Winnych”, „Wojenne dziewczyny”, „Czas honoru” i „Quo Vadis”. Nie zabraknie też „Korony królów”.

TVP Historia 2 dostępny będzie poprzez stronę internetową Historia2.tvp.pl i platformę hybrydową TVP.

(KOZ, 23.02.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.