Dział: RADIO

Dodano: Luty 16, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Unia Europejska interweniuje w sprawie węgierskiego Klubrádia

Klubrádió ma być dostępne m.in. na YouTube (screen: YouTube.com/Tagesschau)

Unia Europejska wystosowała apel do węgierskiego rządu w związku z odebraniem koncesji niezależnej stacji radiowej Klubrádió. Od poniedziałku może ona nadawać wyłącznie w internecie.

Roberto Viola, szef Dyrekcji Generalnej ds. Sieci Komunikacyjnych, Treści i Technologii w Komisji Europejskiej, napisał do ambasadora Węgier przy UE, Tibora Stelbaczkiego. Zwrócił się o pilne ponowne rozpatrzenie sprawy nadającego od 19 lat radia i na okres przejściowy przywrócenie mu częstotliwości, przynajmniej do zakończenia postępowania. Jak napisał, odmowa przedłużenia licencji została wydana "na podstawie wysoce wątpliwych podstaw prawnych”.

Klubrádió to ostatnia duża stacja radiowa na Węgrzech zachowująca niezależność, zapraszająca gości krytycznych wobec działalności rządu.

(MAC, 16.02.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.