Dział: RADIO

Dodano: Listopad 27, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Macjon i Łuszczewski odchodzą z zarządu Radia Nowy Świat

Zarząd spółki będzie jednoosobowy fot. Jakub Kamiński/East News)Patrycja Macjon i Krzysztof Łuszczewski zrezygnowali z zasiadania w zarządzie Radia Nowy Świat.

Rozgłośnia poinformowała o tym w piątek wieczorem na Facebooku. "W związku z rezygnacją Krzysztofa Łuszczewskiego i Patrycji Macjon z funkcji członków zarządu Radio Nowy Świat Sp. z o.o., w jego jednoosobowym składzie – co ważne: w pełni uprawnionym do kierowania spółką – pozostaje Anna Krakowska" - czytamy w krótkim oświadczeniu.

Patrycja Macjon jest twórczynią założonego w 2016 roku facebookowego profilu Ratujmy Trójkę. Do zarządu spółki Radio Nowy Świat weszła w sierpniu po tym, jak ze stanowiska prezesa zrezygnował Piotr Jedliński.

Krzysztof Łuszczewski od końca 2009 roku do wiosny 2016 roku pracował w Polskim Radiu. Był m.in. dyrektorem radiowej Czwórki. Łuszczewski do publicznego radia przeszedł z Eurozetu, w którym był dyrektorem programowym czterech rozgłośni sieci Planeta FM i Antyradia.

Patrycja Macjon i Krzysztof Łuszczewski są również udziałowcami spółki Radio Nowy Świat. Udziały w niej mają również Magda Jethon, Anna Krakowska, Jan Chojnacki, Wojciech Mann, Jerzy Sosnowski i Piotr Jedliński.

Radio Nowy Świat rozpoczęło nadawanie 10 lipca. Cześć zespołu wcześniej związana była z Programem III Polskiego Radia. Redaktor naczelną rozgłośni jest była dyrektor Trójki Magda Jethon.

(KOZ, 27.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.