Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 27, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarz Marek Kacprzak zwolniony z Wirtualnej Polski

Dziennikarz będzie współpracował z redakcją WP do końca roku (fot. materiały prasowe)

Dziennikarz Wirtualnej Polski Marek Kacprzak dostał wypowiedzenie. Oficjalnym powodem, który mu przedstawiono jest „reorganizacja i zmiany strukturalne, które właśnie wchodzą w życie”. Dziennikarz jednak sugeruje, że prawdziwym powodem może być jego zaangażowanie w pracę komisji do wyjaśnienia sprawy opisanej na początku roku przez Oko.press.

"Odrzuciłem propozycję odejścia za porozumieniem stron, co oznacza, że formalnie współpracuję do końca roku. Odrzuciłem taką formę rozwiązania umowy, bowiem nie zgadzam się z tym, że powinienem odejść i to natychmiast" - napisał dziennikarz w mailu pożegnalnym do współpracowników. 

W mailu pożegnalnym Kacprzak pisze, że decyzja WP jest dla niego niezrozumiała, bo "nigdy, nikt nie zgłaszał oficjalnie żadnych uwag do jego pracy, do jego sumienności jako pracownika i uczciwości jako dziennikarza". 

Kacprzak sugeruje, że nieoficjalnym powodem jego zwolnienia mogło być jego zaangażowanie w wyjaśnienie afery opisanej przez Oko.press. Serwis w połowie stycznia napisał, że Wirtualna Polska cenzurowała artykuły krytyczne wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i jego środowiska oraz publikowała materiały pozytywnie oceniające ich działalność. W efekcie prac specjalnej komisji stanowisko wiceprezesa WP Media i redaktora naczelnego stracił Tomasz Machała (został w grupie), a WP przyjęła nowy kodeks etyki dziennikarskiej i zasady współpracy pomiędzy pionem wydawniczym a pionem sprzedaży. Od tego czasu obowiązki redaktora naczelnego WP pełnił Piotr Mieśnik, który 16 listopada został zastępcą nowego naczelnego Marcina Mellera.

"Nie mogę nie wspomnieć, że w lojalności do firmy, gdy wybuchła afera opisana przez Oko Press, najpierw naraziłem się na spotkaniu, zadając pytanie wprost o to, czy mogę ufać naczelnemu, a potem, uczestnicząc w komisji, której prace doprowadziły do zmian, nowego otwarcia, kodeksu etyki i rozpoczęcia pracy przez nowego naczelnego. Nie zdążyłem z nim nawet się poznać, ani porozmawiać. Wydaje się, że jestem pierwszą redakcyjną ofiarą po finale tegorocznych zmian, problemów, przypadków i wszystkiego, co ten rok przyniósł" – napisał Kacprzak. 

Rzecznik prasowy WP przekonuje, że sugestie dziennikarza są "absurdalne". – Marek Kacprzak poznał powody decyzji o zakończeniu współpracy. Absurdalne jest teraz wiązanie tego faktu z działalnością komisji sprzed wielu miesięcy, do której zresztą WP sama go zaprosiła i z której prac jesteśmy zadowoleni – mówi Michał Siegieda, rzecznik WP. 

Marek Kacprzak do Wirtualnej Polski dołączył w 2018 roku. Wcześniej przez ostatnie 9 lat związany był z Telewizją Polsat. Był też szefem działu krajowego w dzienniku "Polska The Times", pracował też w TVN24 i RMF FM.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(BAE, 27.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.