Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 20, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarł Dariusz Gnatowski, znany z roli Boczka w "Kiepskich"

Dariusz Gnatowski występował w "Kiepskich" od pierwszej serii (screen YouTube/ATM Grupa)

We wtorek wieczorem w krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Dietla zmarł Dariusz Gnatowski - podały RMF FM i Polsat. Aktor, który największą rozpoznawalność zdobył rolą Boczka w "Świecie według Kiepskich" Polsatu, miał 59 lat. 

Dariusz Gnatowski był aktorem teatralnym i telewizyjnym. Debiutował w Teatrze STU w Krakowie. Ogólnopolską sławę przyniosła mu rola Arnolda Boczka w serialu "Świat według Kiepskich". 

Gnatowski występował w serialu od pierwszej serii, która ukazała się w 1999 roku.

W 2015 roku obchodził trzydziestolecie pracy artystycznej. W 2016 roku został odznaczony Brązowym Medalem Gloria Artis - Zasłużony Kulturze. Aktor prowadził fundację „Wstańmy Razem! Aktywna Rehabilitacja” dla chorych na cukrzycę, z którą sam walczył.

Produkowany przez ATM Grupę i pokazywany w Polsacie "Świat według Kiepskich" jest jednym z najdłużej emitowanych polskich seriali. Premierę miał 16 marca 1999 roku. Od początku występował w nim Dariusz Gnatowski, który wcielał się w rolę sąsiada tytułowych Kiepskich.

(MTK, 20.10.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.