Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 29, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kolejni dziennikarze nie widzą dla siebie miejsca w radiowej Trójce

Według zapowiedzi Trójka będzie stacją przede wszystkim o charakterze rozrywkowo-muzycznym (fot. Piotr Molecki/EastNews)

Z Programu III Polskiego Radia odeszli kolejni dziennikarze: Grażyna Dobroń, Edyta Kocemba, Roma Leszczyńska, Katarzyna Pruchnicka, Tomasz Rożek i Patrycjusz Wyżga.

- Złożyłem wypowiedzenie - mówi Patrycjusz Wyżga, który od 2018 roku prowadził popołudniowe "Zapraszamy do Trójki" (audycja została zdjęta z anteny). Współpracę z Programem III rozpoczął jesienią 2016 roku. - Nie widzę już dla siebie miejsca w Trójce. Po majowym kryzysie wróciłem na Myśliwiecką na zaproszenie Kuby (Strzyczkowskiego - przyp. red.). Zaufałem mu. Uwierzyłem w jego wizję Programu III. Po tym, jak potraktowano go w mało elegancki sposób, nie mam innego wyjścia. Także dlatego, że wizja Trójki prezentowana w mediach - bo nie bezpośrednio zespołowi, żadnego spotkania nie zaproponowano - przez nową dyrekcję, nie odpowiada mi - tłumaczy Wyżga.

Press

- Nie widzę już dla siebie miejsca w Trójce - mówi Patrycjusz Wyżga (fot. archiwum prywatne)

W poniedziałek o odejściu z Trójki poinformowała na Facebooku Katarzyna Pruchnicka, prowadzącą sobotnie "Zapraszamy na weekend", "Godzinę wychowawczą" i kulinarną audycję "A nuż widelec". "Jak to się mówi? »Rzucić papierami«? Nie, to w tym przypadku zupełnie nie jest tak. Myśliwiecka 3/5/7, ten radiowy tatuaż dziergałam na skórze prawie 20 lat" - napisała Pruchnicka.

- Takich decyzji nie podejmuje się szybko, bez namysłu i pod wpływem emocji. We mnie dojrzewała długo, być może trochę za długo. Nie zdziwi pewnie, że kroplą, która przelała czarę, było odwołanie Kuby Strzyczkowskiego. Tak jak pisaliśmy w liście otwartym, my naprawdę poczuliśmy się oszukani. W chwili obecnej nie widzę już dla siebie miejsca na Myśliwieckiej - wyjaśnia Katarzyna Pruchnicka.

"Pożegnałam się z Trójką bez żalu, ponieważ to, co jest w niczym Trójki nie przypomina" - napisała na Facebooku Grażyna Dobroń, związana z Programem III od 1981 roku. Będąca już na emeryturze Dobroń ostatnio przygotowywała audycję "Instrukcja obsługi człowieka". "Nie znikam jednak. Mam kilka pomysłów na siebie i mam nadzieję, że w ciągu miesiąca znajdziecie mnie na YouTubie, a jeśli nie tam, dam znać, gdzie mnie szukać" - zapowiedziała. 

Współpracę z Trójką zakończył również Tomasz Rożek, autor nadawanej od 2016 roku audycji popularnonaukowej "Pytania z kosmosu". - To była audycja prowadzona przez dwie osoby. Moim partnerem był Marcin Łukawski. Marcina Łukawskiego nie ma, nie można przeciągać w nieskończoność czegoś, co się nie podoba sobie. Jak się nie podoba twórcy, nie powinno się tego ciągnąć - mówi Tomasz Rożek.

Z Programu III odchodzi też wydawczyni Edyta Kocemba. "Kupiłam sobie kwiaty z okazji mojego pożegnania z Trójką. Chyba mi się należą. Czuję wdzięczność, że mogłam być częścią najlepszego Radia na świecie. I wierzę, że oliwa sprawiedliwa.. Idzie nowe. Cieszę się!" - napisała na Facebooku.

Z naszych informacji wynika, że z Trójką żegna się również wydawczyni "Zapraszamy do Trójki" Roma Leszczyńska, która przeszła na emeryturę. Do zespołu Programu III dołączyła w 2008 roku.

W ostatnich dniach z Trójki zdecydowali się odejść również Gabriela Darmetko i Piotr Stelmach.

Od 20 sierpnia dyrektorem Programu III jest Michał Narkiewicz-Jodko, który zastąpił Kubę Strzyczkowskiego. Według zapowiedzi Trójka będzie stacją przede wszystkim o charakterze rozrywkowo-muzycznym. Ma być więcej muzyki i kultury, a mniej publicystyki i programów politycznych. Nowa ramówka Programu III ma wejść w czwartek 1 października. Poranki prowadzić będzie Łukasz Ciechański w duecie z damskim głosem. Gospodarzem popołudniowego pasma będą prawdopodobnie Witold Lazar i Karol Gnat.

(KOZ, 29.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.