Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Wrzesień 25, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Google Maps z nakładką koronawirusową

Dane pochodzą m.in. z WHO (fot. Jake Davies/ Unsplash)

Google Maps wprowadził warstwę "Dane o COVID-19", która na mapie pokazuje współczynnik zachorowań na koronawirus na wybranym terenie. Informacje o liczbie chorych w Polsce dotyczą zarówno kraju, jak i poszczególnych województw. Warstwa jest dostępna tylko na smartfonach. 

Na mapie są wyświetlane nowe przypadki zachorowań na koronawirus z siedmiu ostatnich dni przeliczone na 100 tys. osób. Obok współczynnika zachorowań wyświetla się etykieta wskazującą, czy liczba przypadków na danym terenie rośnie, czy spada. Mapa jest oznaczona kolorami, które wskazują miejsca z największą liczbą zachorowań.

Press

Dane, które wykorzystuje nakładka, pochodzą m.in. z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, "New York Timesa" i Światowej Organizacji Zdrowia.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(BAE, 25.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.