Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 24, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kolejni wydawcy przywracają pensje sprzed pandemii

Edipresse wiosną obniżyło o 20 proc. wynagrodzenia i czas pracy (fot. Scott Graham/ Unsplash)

Wydawnictwo Edipresse Polska po pięciu miesiącach przywróci wynagrodzenia i wymiar pracy wszystkim pracownikom do 100 proc. Po trzech miesiącach do poprzedniej wysokości pensji wrócił też Infor Biznes.

Edipresse w kwietniu z powodu pandemii rozstało się z 31 osobami i o 20 proc. obniżyło pozostałym pracownikom wynagrodzenia i czas pracy (poza zarabiającymi poniżej 4 tys. zł brutto miesięcznie).

- Obniżka wynagrodzeń oraz wymiaru czasu pracy była zaplanowana na okres od sześciu do ośmiu miesięcy, począwszy od maja – mówi "Presserwisowi" Anna Waszak, dyrektorka ds. HR i administracji Edipresse Polska. - W połowie września, oceniając efekty wprowadzonych wiosną zmian oraz oceniając perspektywy do końca roku, zarząd podjął decyzję, że wszyscy pracownicy wrócą po poziomu swoich 100 procent wynagrodzeń i etatu wcześniej niż planowano, bo już od października 2020 roku, po pięciu miesiącach pracy w okrojonym wymiarze czasu pracy i wynagrodzeń – dodaje Waszak.

W czerwcu także wydawca "Dziennika Gazety Prawnej" Infor Biznes obniżył pracownikom redakcji na trzy miesiące podstawy wynagrodzenia i wymiar czasu pracy o 5 proc. - Aneksy były na trzy miesiące i z końcem sierpnia wygasły. Wróciliśmy do tego, co było – informuje "Presserwis" Krzysztof Jedlak, redaktor naczelny "DGP".

Wynagrodzenia i czas pracy z powodu pandemii obniżyły także m.in. Polska Press Grupa (mają wrócić do poprzedniej wysokości w październiku), Agora (wrócą 15 października), Burda Media Polska (wróciły w sierpniu), Wydawnictwo Zwierciadło (nie informuje, czy i kiedy pensje oraz czas pracy wrócą bądź wróciły do stanu sprzed pandemii), a także "Press" i "Presserwis" (powróciły do poprzedniego stanu już w lipcu).

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 24.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.