Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 23, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kontrowersje wokół duńskiego programu dla dzieci z golasami

"Ultra Strips Down" zdobył nagrodę dla najlepszego programu dla dzieci na duńskim festiwalu telewizyjnym (fot. YouTube/Asama)

Emitowany w duńskiej telewizji publicznej DR Ultra program "Ultra Strips Down", w którym dzieci rozmawiają z nagimi dorosłymi, w założeniu twórców miał obalać stereotypy i promować ciałopozytywność, ale wzbudził kontrowersje.

W programie dzieci w wieku 11-13 lat rozmawiają o ludzkim ciele z dorosłymi, którzy stoją przed nimi nago. Dorośli uczestnicy są w różnym wieku, różnej płci, kolorów skóry. Twórcy programu chcieli pokazać w ten sposób, jak fałszywy jest obraz ciała znany z mediów i promować samoakceptację wśród młodzieży. Dzieci uczestniczące w programie musiały mieć pisemną zgodę rodziców.

Część widzów uznała, że to seksualizacja dzieci, niektórzy prawicowi politycy twierdzili, że program deprawuje młodych.

Prowadzący, a jednocześnie pomysłodawca “Ultra Strips Down” Jannik Schow w rozmowie z "New York Timesem" bronił formuły programu. „Nagość nie ma nic wspólnego z seksem, chodzi o oglądanie naturalnych ciał. 90 proc. ciał, które widzimy w mediach społecznościowych, jest doskonałych, ale tak nie wygląda 90 proc. świata” - podkreślił Schow.

Program zdobył nagrodę dla najlepszego programu dla dzieci na duńskim festiwalu telewizyjnym w 2019 roku. Niedawno stacja zamówiła drugi sezon programu.

(DN, 23.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.