Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 08, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Smoczyński założył fundację walczącą z polaryzacją światopoglądową

Wawrzyniec Smoczyński w 2011 roku otrzymał nagrodę Grand Press za cykl tekstów o kryzysie finansowym (screen: YouTube/Polityka Insight)

Pomysłodawca Polityki Insight Wawrzyniec Smoczyński jest współzałożycielem i prezesem Fundacji Nowej Wspólnoty, której celem jest "szukanie nowego sposobu rozmowy i odbudowa więzi obywatelskich w Polsce".

Jak zapowiada Smoczyński, fundacja będzie robić to przez "konkretne działanie – dialogi wspólnotowe". W fundacji znaleźli się m.in. Mikołaj Lewicki, Agata Urbanik, Marynia Thun-Janowska, Róża Rzeplińska i Agata Pietrzyk. Smoczyński jest prezesem zarządu.

Wawrzyniec Smoczyński jest założycielem centrum analitycznego Polityka Insight, którego w latach 2013-2018 był dyrektorem zarządzającym. W latach 2007-2012 związany z "Polityką" - był szefem działu zagranicznego. Wcześniej pracował w "Przekroju", publikował m.in. w "Gazecie Wyborczej" i "Rzeczpospolitej". W 2011 roku otrzymał nagrodę Grand Press za cykl tekstów o kryzysie finansowym. Od stycznia 2020 roku jest też dyrektorem programu nauk społecznych i pełnomocnikiem rektora ds. nauk społecznych Uniwersytetu SWPS.

(JSX, 08.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.