Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 25, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawca "Tygodnika Podhalańskiego" zwiększył zysk

W grudniu 2019 roku "Tygodnik Podhalański" świętował trzydziestolecie istnienia

Zakopiańskie Towarzystwo Gospodarcze, wydawca "Tygodnika Podhalańskiego", miało w 2019 roku przychody ze sprzedaży w wysokości 3,32 mln zł (3,28 mln zł w 2018 roku) i 191,3 tys. zł zysku netto (129,1 tys. zł rok wcześniej). Wspólnicy zdecydowali, by zysk przeznaczyć na kapitał zapasowy spółki.

"Fakt pojawienia się pandemii zmusza nas do zdecydowanych działań oszczędnościowych. W tym przeznaczenie tego zysku na fundusz zapasowy. Czy uda nam się przetrwać 2020 rok, przekonamy się niebawem" - napisał w sprawozdaniu prezes wydawnictwa Jerzy Jurecki.

Koszty wynagrodzeń wyniosły 1,52 mln zł (1,49 mln zł w 2018 roku), spółka zatrudniała w 2019 roku przeciętnie 18 pracowników.

W sprawozdaniu podkreślono, że w 2019 roku postawiono na rozwój w internecie (strona WWW i media społecznościowe), wzrosły przychody z działalności internetowej. "Ciągle jednak osiągnięcie rentowności w tej sieci wymaga sporo pracy i czasu" - zaznaczył Jurecki. ZTG jest wydawcą serwisu 24tp.pl i nadawcą telewizji internetowej "Tygodnika Podhalańskiego", ale nie podaje dokładnej struktury przychodów z tych mediów.

Spółka zapowiedziała wydanie książki z najlepszymi tekstami z trzydziestu lat działalności "Tygodnika Podhalańskiego" (30 lat skończył w grudniu 2019 roku). Publikację zaplanowano na koniec tego roku.

"Tygodnik Podhalański" na początku roku wycofał się z ZKDP, ostatnie dostępne dane są z listopada 2019 roku, wtedy jego średnia sprzedaż ogółem wyniosła 8765 egz.

(JSX, 25.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.