Dział: INTERNET

Dodano: Luty 19, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agata Kasprolewicz z podcastem w serwisie Holistic.news

Program Agaty Kasprolewicz w Holistic.news będzie się ukazywać raz w tygodniu (fot. Wojciech Surdziel, Wosu.pl/Press)

Agata Kasprolewicz z Polskiego Radia we wtorek wystartowała z autorskim podcastem "Radio antropocenu" w serwisie Holistic.news. U publicznego nadawcy została w ubiegłym roku odsunięta od prowadzenia programów.

Program Agaty Kasprolewicz będzie się ukazywać raz w tygodniu. - Wydaje mi się, że "Radio antropocenu" jest nazwą, która najtrafniej opisuje mój zamysł. Chciałabym opowiedzieć, kim jest człowiek w nowej epoce geologicznej, w której gwałtowne zmiany klimatyczne są właśnie przez człowieka wywoływane. O najmniejszych, ale i największych wyzwaniach, takich jak np. uchodźcy klimatyczni - wyjaśnia Kasprolewicz. Dziennikarka zapowiada, że formuła audycji będzie otwarta i zamierza w nich wykorzystać różne formy radiowe.

Kasprolewicz pozostaje zatrudniona w Polskim Radiu, ale w ubiegłym roku została odsunięta od prowadzenia audycji. W 2017 roku jej materiał "Kenia - wojna o trawę", opowiadający o tym, jak politycy w Kenii, walcząc o głosy w wyborach, wykorzystują nienawiść rasową, zdobył nagrodę Grand Press w kategorii Reportaż radiowy.

Serwis Holistic.news wraz z magazynem "Holistic" są wydawane przez spółkę Deweloper Media. W styczniu, po tym jak wydrukowany już czwarty numer czasopisma został na polecenie wydawcy zutylizowany, z redakcji zwolniono większość zespołu, w tym redaktora naczelnego Mariusza Zawadzkiego. Nowym naczelnym jest Jarosław Kociszewski.

(MNI, 19.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.