Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 15, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Imperium streamingowe Disneya warte ponad 100 mld dol.

Całą działalność Disneya - parki rozrywki, studia filmowe i sieci telewizyjne oraz platformy streamingowe - wyceniono na 320 mld dol. (fot. Unsplash/Travis Gergen)

Brytyjska firma finansowa Barclays szacuje, że platformy streamingowe Disneya są już warte 107 mld dol.

Imperium streamingowe koncernu tworzą: Disney+, Hulu i ESPN+. Platforma sportowa ESPN+ została uruchomiona w kwietniu 2018 roku. W maju ub.r. Disney przejął pełną kontrolę nad Hulu, a w listopadzie uruchomił flagową usługę Disney+. Mimo że ta ostatnia jest dostępna tylko w pięciu krajach, Disney oznajmił, że w ciągu pierwszych 24 godzin odnotował ponad 10 mln rejestracji.

Barclays, wyceniając całkowitą wartość koncernu Disneya, oszacował ją na 320 mld dol. Jego podstawową działalność (parki rozrywki, studia filmowe i sieci telewizyjne) wycenił na 213 mld dol. Oznacza to, że firmy streamingowe są warte ok. 107 mld dol. „Już sześć tygodni od premiery Disney+ wartość platformy streamingowej koncernu wynosi 69 proc. wartości Netfliksa, któremu zajęło to 13 lat” - podaje Barclays.

Firma podpisała umowy dystrybucyjne z Verizon w USA i Canal+ we Francji, przymierza się do współpracy ze Sky. Do powiększenia wartości Disneya przyczyniła się też ekspansja na rynku filmowym. Takie tytuły jak "Avengers: Koniec gry", "Alladyn", "Kraina lodu II" czy "Kapitan Marvel" przyniosły koncernowi w 2019 roku 4,3 mld dol.

Galeria: Telewizyjne hity 2019 roku

(MAC, 15.01.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.