Dział: PRASA

Dodano: Październik 21, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Polityka" przyznała naukowcom stypendia i nagrody

Stypendia dostali: dr Olga Śmiechowicz, dr Ewa Zawojska, dr Andrzej Zieleziński, dr Iwona Chlebicka i dr inż. Mariusz Ptak (fot. materiały prasowe)

Redakcja „Polityki” po raz 19. wręczyła Nagrody Naukowe Polityki.

Piątka młodych naukowców otrzymała stypendia w wysokości 15 tys. złotych, a dziesięcioro finalistów nagrody finałowe po 5 tys. zł.

Stypendium w kategorii Nauki humanistyczne otrzymała dr Olga Śmiechowicz (asystent w Katedrze Teatru i Dramatu na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego), w kategorii Nauki społeczne - dr Ewa Zawojska (adiunkt w Katedrze Mikroekonomii na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego), Nauki o życiu - dr Andrzej Zieleziński (adiunkt w Instytucie Biologii Molekularnej i Biotechnologii na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), Nauki ścisłe - dr Iwona Chlebicka (adiunkt w Instytucie Matematyki Stosowanej i Mechaniki na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego), Nauki techniczne - dr inż. Mariusz Ptak (adiunkt w Katedrze Konstrukcji i Badań Maszyn na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej).

Nagrody finałowe w ramach Nagród Naukowych Polityki otrzymali: dr hab. inż. Maciej Antczak z Wydziału Informatyki Politechniki Poznańskiej, dr hab. n. med. Piotr Donizy z Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, dr Wojciech Filipowiak z Ośrodka Archeologii Średniowiecza Krajów Nadbałtyckich w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN, dr Agnieszka Gajewicz-Skrętna z Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego, dr hab. Kamil Imbir z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, dr Alicja Jarkowska-Natkaniec z Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, dr Mira Marcinów z Zakładu Logiki i Kognitywistyki w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN, dr Piotr Słodkowski z Wydziału Zarządzania Kulturą Wizualną Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dr n. hum., lekarz Natalia Szejko z Zakładu Etyki Lekarskiej i Medycyny Paliatywnej oraz Katedry i Kliniki Neurologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz dr Michał Tomza z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

(KOZ, 21.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.