Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 20, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jarosław Kaczyński: musimy dokończyć proces pluralizacji mediów

W czwartek Jarosław Kaczyński mówił w Bydgoszczy, że "Polakom należy się prawda" (screen: YouTube/Prawo i Sprawiedliwość)

- Żeby Polska mogła się rozwijać i być państwem demokratycznym, musimy dokończyć proces pluralizacji mediów - powiedział podczas konwencji w Bydgoszczy prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS zachęcał uczestników konwencji, aby do 11 października do ostatnich godzin przed ciszą wyborczą pracować nad przekonywaniem wyborców. - Nie mamy jeszcze tego poziomu pluralizmu mediów, który by zapewniał to, że wszyscy wiedzą jak w Polsce jest - mówił Kaczyński.

W sobotę PiS przedstawił swój program, w którym zapowiedziano m.in. uchwalenie ustawy o statusie zawodowym dziennikarza, przewidującej utworzenie samorządu, który "dbałby o standardy etyczne i zawodowe, dokonywał samoregulacji oraz odpowiadał za proces kształtowania adeptów dziennikarstwa". Szefowie redakcji komentowali, że oznaczałoby to koniec wolności dziennikarskiej.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, PAP, 20.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.