Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 19, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie będzie wspólnej debaty TVP, Polsatu i TVN przed wyborami

Debatę kandydatów na prezydenta Warszawy poprowadzili Edyta Lewandowska z TVP, Igor Sokołowski z TVN 24 i Piotr Witwicki z Polsat News (screen YouTube.com/TVP Info)

Przed październikowymi wyborami do parlamentu nie dojdzie do debaty kandydatów organizowanej wspólnie przez Telewizję Polską, Polsat i TVN.

- Obecnie nie mamy takich planów - informuje Marcin Barcz, dyrektor pionu komunikacji korporacyjnej w TVN Discovery Polska. Również w TVP nieoficjalnie potwierdziliśmy, że nie będzie wspólnej debaty.

Po raz ostatni najwięksi nadawcy porozumieli się w sprawie debaty przed ostatnimi wyborami samorządowymi. Debatę kandydatów na prezydenta Warszawy pokazały TVP Info, TVN 24 i Polsat News. Poprowadzili ją Edyta Lewandowska z TVP Info, Igor Sokołowski z TVN 24 i Piotr Witwicki z Polsat News.

Przed wyborami parlamentarnymi w 2015 roku TVP, Polsat i TVN zorganizowały dwie debaty - ówczesnej premier Ewy Kopacz i wiceprezes PiS Beaty Szydło oraz liderów ośmiu ogólnopolskich komitetów wyborczych. Debatę Kopacz - Szydło na siedmiu kanałach telewizyjnych tych trzech nadawców obejrzało w sumie 8 mln widzów, a liderów komitetów - 6,7 mln widzów (dane Nielsen Audience Measurement).

Zgodnie z rozporządzeniem KRRiT TVP jest zobowiązana zorganizować debatę z kandydatami przed wyborami parlamentarnymi.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 19.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.