Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 17, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP Rozrywka w powtórce Eurowizji nie pokazała występu, na którym całowały się pary jednopłciowe

Biuro prasowe TVP wyjaśnia, że "forma skrótowa była podyktowana wymogami czasu antenowego" (screen Vod.tvp.pl)

TVP Rozrywka, emitując powtórkę pierwszego półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji, nie pokazała występu transseksualistki Dany International.

We wtorek 14 maja po występie wszystkich uczestników Eurowizji zaśpiewała Dana International, a realizatorzy pokazywali całujące się na widowni pary. Półfinał transmitował TVP 1, dzień później pokazał go kanał TVP Rozrywka.

"TVP Rozrywka, pytanie - czy to prawda, że wycięliście w powtórce półfinału Eurowizji fragment występu Dany International (transseksualistki, która wygrała konkurs w 1998), bo na nagraniu są całujące się pary jednopłciowe? Tak tylko sprawdzam, bo podobno TVP nie popiera cenzury" - napisał na Twitterze Marek Szolc, warszawski radny Nowoczesnej.

"Forma skrótowa była podyktowana wymogami czasu antenowego" - wyjaśnia biuro prasowe TVP. "Emisja powtórkowa Pierwszego Półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 zawierała wszystkie występy konkursowe (17) zespołów walczących o wejście do Wielkiego Finału oraz ogłoszenie wyników, zaś występ Dany International odbył się poza konkursem" - informuje spółka. TVP zaznacza, że zgodnie z zasadami uczestnictwa TVP w konkursie EBU jako właściciel marki Eurovision Song Contest zezwala nadawcom na dokonywanie takich skrótów.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 17.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 18, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Katarzyna Samojluk została country managerem polskiego oddziału Viacomu

Katarzyna Samojluk w Viacom pracuje od 2014 roku (fot. materiały prasowe)

Katarzyna Samojluk została country managerem Viacom International Media Networks Polska, a także VP, finance w krajach Europy Środkowo-Wschodniej i Izraelu (CEEI). Samojluk reprezentuje Viacom w Polsce i zarządza biurem w Warszawie. Odpowiada też za wyniki i dalszy rozwój firmy na polskim rynku.

Z firmą rozstał się Dariusz Janczewski, dyrektor generalny w Polsce. Viacom nie komentuje jego odejścia. Obecnie polskim oddziałem kieruje Samojluk.

Przez ostatnie kilka miesięcy obowiązki general managera VIMN w regionie Europy Środkowo-Wschodniej pełniła tymczasowo Elana Balmont. Samojluk pełniła wtedy tymczasowo obowiązki country managera na Polskę oraz VP, finance w regionie CEEI. W piątek oba stanowiska objęła oficjalnie. Samojluk będzie raportować bezpośrednio do Gabora Harsanyi, VP, general managera VIMN w regionie CEEI.

Katarzyna Samojluk związana jest z Viacom od 2014 roku, była VP, finance w Polsce. Przedtem zajmowała stanowiska związane z finansami i działem obsługi klienta w Eli Lilly Polska, gdzie ostatecznie objęła funkcję dyrektor finansowej.

Viacom oferuje kanały tematyczne takie jak Comedy Central, MTV Music, MTV Polska, Nickelodeon czy Paramount Channel. VINM ma też aplikacje (np. MTV Play) i witryny internetowe z filmami, grami i teledyskami.

(JSX, 18.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.