Dział: PRASA

Dodano: Maj 16, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Łukasz Klekowski odchodzi z "Faktu"

Łukasz Klekowski w "Fakcie" pracował z przerwami od 2003 roku

Z dziennika "Fakt" (Ringier Axel Springer Polska) Łukasz Klekowski, który ostatnio odpowiadał za dodatek "Fakt Historia" - dowiedział się "Presserwis".

Łukasz Klekowski do niedawna był redaktorem prowadzącym "Faktu". Kierował też ukazującym się w 2015 roku tygodnikiem "Od A do Z". W przeszłości w "Fakcie" był też m.in. szefem działu Polityka i sekretarzem redakcji.

Łukasz Klekowski w "Fakcie" pracował od początku istnienia tytułu, czyli od 2003 roku - z dwiema przerwami: w latach 2006-2008 był wicenaczelnym Dziennik.pl, a od maja 2014 roku do marca 2015 roku był redaktorem w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Z Łukaszem Klekowskim nie udało się nam skontaktować. Od stycznia redaktor naczelną "Faktu" jest Katarzyna Kozłowska.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 16.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Maj 16, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agora chce sprzedać maszyny z drukarni w Tychach i Pile

Drukarnia Agory w Tychach (fot. Google Street View)

Agora zamierza sprzedać maszyny z wygaszanych drukarni w Tychach i Pile - poinformowała podczas ogłaszania wyników finansowych za pierwszy kwartał Agnieszka Sadowska z zarządu spółki.

Agora zakończyła proces zwolnień pracowników drukarni w Tychach i Pile. Działalność drukarni zostanie wygaszona do 30 czerwca. Wcześniej Agora podawała, że planuje zwolnienie do 153 pracowników, głównie w segmencie druk, co stanowi 57 proc. zatrudnionych w tym obszarze.

Decyzję o zamknięciu drukarni Agora tłumaczyła postępującym spadkiem przychodów ze sprzedaży usług poligraficznych w technologii coldset (używana przy druku gazet, również reklamowych), w której specjalizują się drukarnie grupy.

Działalność drukarni w Tychach i Pile jest wygaszana stopniowo. Dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Nina Graboś informowała, że całość usług poligraficznych grupy zostanie przeniesiona do drukarni w Warszawie. 

Jak dowiedział się "Presserwis", zakupem maszyn z drukarni Agory w Tychach i Pile nie są zainteresowane ZPR Media (wydawca m.in. "Super Expressu") ani Polska Press (wydawca "Polska The Times" i 20 dzienników regionalnych).

W pierwszym kwartale 2019 roku grupa Agora zanotowała wzrost przychodów, które wyniosły 308,4 mln zł. Wydawca m.in. "Gazety Wyborczej" zakończył jednak pierwszy kwartał ze stratą netto w wysokości 3,4 mln zł. Grupa zanotowała spadek w segmencie druk - przychody ze sprzedaży usług poligraficznych wyniosły 14,3 mln zł i zmniejszyły się o 8,3 proc. w ujęciu rok do roku. Ich udział w strukturze przychodów spadł do 4,5 proc.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 16.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.