Dział: INTERNET

Dodano: Maj 15, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Disney przejmie od Comcastu kontrolę nad Hulu

Disney przewiduje, że Hulu do 2024 roku zacznie przynosić zyski (screen Hulu.com)

We wtorek zawarto umowę, na mocy której Comcast, posiadający jedną trzecią udziałów Hulu, może je odsprzedać Disneyowi począwszy od 2024 roku. Choć na razie firma jest niedochodowa, zgodnie z wyceną stron umowy za pięć lat warta będzie co najmniej 27,5 mld dol.

Disney przewiduje, że Hulu do 2024 roku zacznie przynosić zyski; przejęcie pełnej kontroli nad Hulu da firmie znacznie lepszą pozycję na rynku usług streamingowych.

NBC Universal zgodził się, by jego kanały i programy pozostały w ofercie Hulu niemal do końca 2024 roku, choć, jak podkreśla AP, może zmienić zdanie, ponieważ sam zapowiada uruchomienie serwisu streamingowego w 2020 roku.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MC, 15.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: INTERNET

Dodano: Maj 15, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Gwiazdą YouTube stała się 14-latka atakująca islam i LGBT

BuzzFeed zwraca uwagę, że propagowanie rasistowskich treści i teorii spiskowych przysparza Soph popularności w bardzo szybkim tempie (screen YouTube)

Gwiazdą YouTube stała się 14-letnia dziewczynka z okolic San Francisco, która dzięki radykalnie antymuzułmańskim, rasistowskim i homofobicznym wystąpieniom ma ponad 800 tys. obserwujących.

Dziewczyna, która przedstawia się jako Soph i ma również fanów w innych serwisach społecznościowych, występuje np. w czarnym hidżabie i głosi, że "czeka na Hitlera muzułmanów". Portal BuzzFeed zwraca uwagę, że propagowanie faszystowskich i rasistowskich treści, teorii spiskowych i wyimaginowanych przestępstw George'a Sorosa przysparza Soph popularności w bardzo szybkim tempie.

Soph, która przyznaje, że swoje wystąpienia pisze ze "współpracownikiem", zamieściła na YouTube film "Do not be afraid". 20-minutowe wideo wywołało burzę w mediach społecznościowych, ponieważ zarówno jego treść, jak i wulgarna forma przypominają m.in. manifest sprawcy masakry w Christchurch - komentuje BuzzFeed. Portal przypomina, że od roku użytkownicy i reklamodawcy wywierają presję na YouTube, by ograniczył treści, które mogą być szkodliwe dla dzieci i zwraca uwagę, że taka ewentualność - wykorzystywanie dzieci do propagowania drastycznych treści - nie została wzięta pod uwagę.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MC, 15.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.