Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 12, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

José Mourinho ma nową pracę. W rosyjskiej telewizji

Mourinho współpracował z RT podczas ostatniego mundialu w Rosji (screen z Youtube/ RT)

José Mourinho, jeden z najbardziej znanych trenerów piłkarskich na świecie, będzie gospodarzem programu poświęconego rozgrywkom Ligi Mistrzów UEFA w rosyjskiej telewizji RT (wcześniej Russia Today).

RT potwierdziła, że prowadzony przez Mourinho program będzie nosić nazwę “On the Touchline with José Mourinho”. Ma być emitowany co dwa tygodnie od 7 marca do 1 czerwca. W swojej audycji portugalski trener będzie szczegółowo analizować spotkania Ligi Mistrzów.

Mourinho współpracował z RT podczas ostatniego mundialu w Rosji. W grudniu ub.r. szkoleniowiec został zwolniony z Manchesteru United.  

(LL, 12.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 13, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ekspert: atak "Wiadomości" TVP na Chrabotę jest chybiony

Bogusław Chrabota odniósł się do materiałów "Wiadomości" we wtorkowej "Rzeczpospolitej" (screen Wiadomosci.tvp.pl)

Po opublikowaniu przez "Rzeczpospolitą" (Gremi Media) niekorzystnego dla TVP sondażu dotyczącego rzetelności programów informacyjnych "Wiadomości" wyemitowały cykl materiałów uderzających w naczelnego dziennika Bogusława Chrabotę. Według eksperta taka forma PR-owej obrony, stosowana już wcześniej przez "Wiadomości", jest przeciwskuteczna. 

W materiałach "Wiadomości" ich autor Konrad Wąż podał m.in., że dziadek Chraboty był żołnierzem Armii Czerwonej. – Uderzanie w naczelnego gazety jest chybione, tym bardziej że uderza nie tyle w niego, ale w jego rodzinę. Jeżeli "Wiadomościom" zarzucono w sondażu, że są nierzetelne, sugerowałbym przekaz merytoryczny, a nie atak ad personam – komentuje Maciej Myśliwiec, medioznawca z agencji doradztwa reklamowego Social Sky.

Nie po raz pierwszy "Wiadomości" uderzyły w osoby z rynku mediów, które według TVP szkodziły publicznemu nadawcy. W 2016 roku kilkukrotnie personalnie atakowały prezes Nielsen Audience Measurement Poland Elżbietę Gorajewską, której wypomniano m.in., że w latach 80. pracowała w instytucie badawczym CBOS. Badania oglądalności Nielsena prezes TVP Jacek Kurski uznaje za nierzetelne.

Gorajewska na materiały nie odpowiadała publicznie. Inaczej Bogusław Chrabota, który we wtorkowej "Rzeczpospolitej" skomentował sprawę. – Odpowiedziałem "Wiadomościom" na prośbę swojej redakcji. To jest komunikat do czytelników – mówi naczelny "Rz".

Chrabota tłumaczy na łamach "Rz", że jego dziadek w wieku 19 lat zgłosił się na ochotnika w wojnie polsko-bolszewickiej, trafił do niewoli, został zesłany do Azji Środkowej i tam siłą wcielony do sowieckiego wojska. Przypomina też, że opisywał tę historię kilkakrotnie – zarówno w "Rz", jak i w swojej książce "Świnia z twarzą Stalina".

Głos w sprawie materiałów „Wiadomości” zabrał też Grzegorz Hajdarowicz, większościowy akcjonariusz i przewodniczący rady nadzorczej Gremi Media. W oświadczeniu opublikowanym na Rp.pl oznajmił, że „wszystkimi przewidzianymi prawem środkami będzie bronił dobrego imienia spółek, których jest udziałowcem i akcjonariuszem, a także swego własnego”.

(KW, 13.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.