Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 12, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

BBC musi walczyć z Netfliksem. O dokumentalistów

Netflix zapowiada premierę “Our Planet” na kwiecień (screen YouTube/Netflix)

Dzięki inwestycjom w ofertę programową BBC chce przekonać czołowych dokumentalistów do kontynuowania współpracy.

Dziennik “The Guardian” ujawnił, że brytyjski nadawca publiczny planuje zlecenie produkcji trzech wysokobudżetowych przyrodniczych serii dokumentalnych. Chodzi o premierową serię “Perfect Planet”, drugą odsłonę projektu “Frozen Planet” oraz trzecią  “Planet Earth”.

BBC miało podjąć decyzję o inwestycji w filmy dokumentalne po tym, jak z sekcji odpowiedzialnej za produkcję m.in. hitowego serialu “Blue Planet” odeszli kluczowi pracownicy. Ze współpracy z nadawcą zrezygnował m.in. James Honeyborne, który podpisał umowę z serwisem streamingowym Netflix. Z tym ostatnim współpracuje również David Attenborough, który jest narratorem serii “Our Planet”. Jej premiera w Netfliksie zaplanowana jest na kwiecień.

Netflix zakończył ubiegły rok ze 139,26 mln płacących użytkowników. W minionym kwartale zyskał rekordową liczbę 8,84 mln nowych subskrybentów.

Netflix został "artystą roku" 2018 w zestawieniu agencji AP, wygrywając z takimi celebrytami, jak Donald Glover, Ariana Grande, Bradley Cooper i Michelle Obama.

(LL, 12.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 12, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Maciej Kurzajewski poprowadzi "The Wall. Wygraj marzenia" w TVP 1

Odcinki teleturnieju prowadzonego przez Macieja Kurzajewskiego emitowane będą od 1 marca (fot. Karol Piechocki)

Dziennikarz sportowy Maciej Kurzajewski zastąpi Pawła Orleańskiego w roli prowadzącego czwarty sezon teleturnieju "The Wall. Wygraj marzenia" w TVP 1.

TVP nie podała powodów zmiany gospodarza programu. W komunikacie podkreślono, że Maciej Kurzajewski jest "doskonale znany widzom Telewizji Polskiej, przede wszystkim z relacjonowania najważniejszych wydarzeń sportowych oraz prowadzenia Wielkich Testów".

Pierwsze trzy sezony "The Wall. Wygraj marzenia" prowadził Paweł Orleański, który o tym, że nie będzie już gospodarzem teleturnieju poinformował na Facebooku. "Nie będę przed Wami ukrywał, że jest to dla mnie zaskakująca i bolesna wiadomość" – napisał prezenter.

Teleturniej zadebiutował w TVP 1 we wrześniu 2017 roku. Nowe odcinki oglądać będzie można w piątki o 20.35, od 1 marca.

(KOZ, 12.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.