Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 23, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Elżbieta Kruk z RMN: po śmierci Pawła Adamowicza TVP zachowała się jak należy

„Mniej mowy nienawiści może będzie” - skomentowała Elżbieta Kruk bojkot TVP przez polityków PO (screen: Rmf24.pl)

„W ostatnim czasie, to nie mam zbyt dużo uwag do telewizji publicznej” - powiedziała w RMF FM Elżbieta Kruk, szefowa sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, członkini Rady Mediów Narodowych.

Zapytana przez Roberta Mazurka, czy TVP zdała egzamin po śmierci Pawła Adamowicza, Kruk odpowiedziała: „Pewnie jakieś uwagi zawsze można mieć, ale ja myślę, że się zachowała, jak należy” i dodała: „W tej chwili, w ostatnim czasie, to nie mam zbyt dużo uwag do telewizji publicznej. W przeciwieństwie do wielu - wcale nie będę tak bardzo krytykowała tych »Wiadomości« sławetnych”.

Chodzi o wydanie „Wiadomości” z 14 stycznia, w których wyemitowano szeroko komentowany i krytykowany materiał o „mowie nienawiści”.

„Czy tam jakieś słowo nieprawdy padło? Gdybyśmy żyli w idealnym świecie, to ja się zgadzam. To może nie był ten dzień, tak?” - mówiła Elżbieta Kruk w rozmowie z Robertem Mazurkiem.

Członkini RMN odniosła się też do bojkotu telewizji publicznej przez polityków Platformy Obywatelskiej.

„Mniej mowy nienawiści może będzie” - skomentowała.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAZ, 23.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.