Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 27, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marcin Wolski doradcą zarządu TVP

Marcin Wolski dotychczas był dyrektorem agencji kreacji rozrywki, wcześniej kierował TVP 2 (screen: Youtube.com/Telewizja wPolsce))

Marcin Wolski nie będzie już dyrektorem agencji kreacji rozrywki Telewizji Polskiej. Jak ustalił "Presserwis", Wolski zostanie doradcą zarządu TVP.

"Dyrektor Wolski podjął decyzję o rezygnacji ze stanowiska dyrektora Agencji Kreacji Rozrywki z dniem 30.11.2018 r. Uzasadnił to chęcią skupienia się na pracy artystycznej i twórczej, co w znacznym stopniu utrudniały mu obecne obowiązki służbowe. Zarząd TVP zaproponował mu kontynuowanie współpracy na stanowisku doradcy zarządu" - przekazało "Presserwisowi" biuro prasowe TVP.

Z naszych informacji wynika, że szefową agencji kreacji rozrywki ma być Katarzyna Adamiak-Sroczyńska, kierująca agencją kreacji oprawy i reklamy. Adamiak-Sroczyńska odesłała nas do biura prasowego TVP. "Decyzje o nowym dyrektorze agencji zostaną ogłoszone przed początkiem grudnia" - poinformowało biuro prasowe.

Marcin Wolski od lipca 2016 roku był dyrektorem TVP 2. Po zmianach w strukturze TVP, w kwietniu 2018 roku został dyrektorem agencji kreacji rozrywki. Jego zastępcą był Tomasz Mazur, wcześniej zastępca Wolskiego w TVP 2.

Marcin Wolski publikuje w ”Tygodniku do Rzeczy” (Orle Pióro). Od lipca 2006 roku do kwietnia 2007 roku był dyrektorem Programu I Polskiego Radia. W radiowej Trójce przygotowywał audycję ”60 minut na godzinę”, a w Jedynce tworzył program ”ZSYP”. Był wiceprezesem zarządu głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i prezesem oddziału warszawskiego SDP.

Doradcami zarządu TVP są też m.in. Jan Maria Tomaszewski, Marzena Paczuska, Małgorzata Raczyńska i Krzysztof Wojciechowski. Pisaliśmy o nich w magazynie "Press".

(KOZ, 27.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.