Temat: na weekend

Dział:

Dodano: Listopad 09, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dzienniki za płatną ścianą

(fot. Pixabay.com/kolaż)

Problem z dostępnością ulubionego dziennika w kiosku? Możesz go kupić bez wychodzenia z domu i taniej niż w wersji papierowej - tak wydawcy zachęcają do kupowania cyfrowych wydań swoich tytułów. Przedstawiamy, w jaki sposób można uzyskać dostęp do elektronicznych wersji ogólnopolskich dzienników. 

Jak zauważa Mariusz Czykier, specjalista ds. transformacji cyfrowej prasy, dyrektor sprzedaży i produkcji w Optizen Labs, na polskim rynku trudno mówić o spójnej strategii sprzedaży cyfrowych wydań prasy drukowanej. - Rozbieżność wynika m.in. z tego, w jakim stopniu dany wydawca jest gotów na przygotowanie publikacji w różnych formatach. Na świecie panuje tendencja, że wydawca powinien udostępniać treść w każdym możliwym formacie. Czytelnicy mają różne przyzwyczajenia i preferencje, dlatego to wydawca powinien dostosować się do nich, a nie na odwrót - podkreśla Czykier. 

„Fakt”, „Przegląd Sportowy”, „Sport”, „Super Express” - te cztery dzienniki ogólnopolskie nie zamykają tekstów na swoich stronach internetowych za „płatną ścianą”. Nie zawsze jednak od razu udostępniają wszystkie materiały z papierowego wydania. Bardzo wiele, zwłaszcza dłuższych i ekskluzywnych materiałów można przeczytać jedynie w tradycyjnej formie. 

Odzwierciedleniem wydań papierowych są pliki pdf, które można kupić w cyfrowych kioskach i księgarniach, jak np. Nexto.pl, Publio.pl, E-kiosk.pl, eGazety.pl lub Virtualo.pl. Tam zwykle dostępne są też pozostałe dzienniki ogólnopolskie. 

Biorąc pod uwagę jedynie sprzedaż e-wydań, to liderem prasy cyfrowej jest „Rzeczpospolita”, która we wrześniu sprzedawała średnio 11 009 egz. (dane ZKDP). Tuż za nią jest „Dziennik Gazeta Prawna” (10 927 egz.). Resztę od czołowej dwójki dzieli przepaść: „Puls Biznesu” (3 879 egz.), „Gazeta Podatkowa” (2 490 egz.), „Parkiet Gazeta Giełdy” (1 812 egz.) i „Gazeta Wyborcza” (1 663 egz.). Pozostałe tytuły nie sprzedawały średnio więcej niż tysiąc egzemplarzy e-wydań. 

Jednak dane te nie uwzględniają wykupionych prenumerat cyfrowych. Na przykład „Gazeta Wyborcza” podaje na winiecie papierowego wydania, obok informacji o nakładzie, że ma 133 tys. prenumerat cyfrowych.

Polskie dzienniki ogólnopolskie coraz częściej można wygodnie czytać nie tylko na ekranie komputera, ale też smartfona, tabletu lub czytnika. Im więcej formatów, tym lepiej dla użytkownika. Jednak nadal wydawcom brakuje odwagi i rozmachu w przygotowaniu ofert cyfrowych wydań gazet. - Jeżeli menedżerowie w wydawnictwach są wynagradzani i oceniani za roczne wyniki, to jaką oni mają determinację, aby podejmować ryzykowne i długofalowe decyzje? Subskrypcje należy rozpatrywać właśnie w takich kategoriach. Z drugiej strony, wydawcy nie przekonują swoich obecnych i przyszłych czytelników, że materiały, które proponują, mają wartość. Jeżeli użytkownik będzie miał pewność, że oferowana jest mu rzetelna i oryginalna treść, to nie będzie miał problemu, aby za nią zapłacić - analizuje Mariusz Czykier. - Rolą wydawców jest likwidowanie barier między użytkownikiem a treścią, którą jest zainteresowany. Na tym powinna skupiać się cała działalność wydawnicza - dodaje. 

O tym, jak wydawcy próbują przekonać czytelników do płacenia za treści, pisaliśmy w magazynie „Press”

Co obecnie oferują wydawcy dzienników ogólnopolskich? Przygotowaliśmy zestawienie, w którym przedstawiamy cenniki i poszczególne opcje dostępu. 

Press

(screen: Edgp.gazetaprawna.pl)

E-wydanie „Dziennika Gazety Prawnej” 

Cyfrowa wersja dziennika wraz z archiwum wydań od 2002 roku oraz ośmioma tygodnikami z zakresu podatków, finansów, księgowości, kadr, administracji publicznej i prawa. 

Jest dostępna poprzez stronę internetową oraz aplikacje na iOS oraz Androida. Istnieje możliwość ściągnięcia pliku w formie PDF, EPUB oraz MOBI). 

Opcje zakupu:

Pojedynczy artykuł - 2,46 zł

Pojedyncze wydanie - 4,92 zł

Dostęp na 1 miesiąc - 119 zł

Dostęp na 3 miesiące - 329 zł

Dostęp na 6 miesięcy - 639 zł

Dostęp na 12 miesięcy - 1199 zł

Promocje, rabaty:

Posiadacze prenumeraty papierowej „DGP” mogą do niej dokupić e-wydanie z rabatem 35 proc. (przy prenumeracie „DGP” Premium) lub 30 proc. (przy prenumeracie Standard).

Przy zakupie kilku rocznych dostępów do e-ewydania „DGP” przyznawany jest rabat 30 proc. na zakup powyżej dwóch dostępów.

Dla studentów, którzy prześlą skan legitymacji studenckiej, przewidziano rabat w wysokości 30 proc. 

Szczegółowe informacje

Press

(screen: Prenumerata.parkiet.com)

E-prenumerata „Parkiet”

Dostęp do wszystkich artykułów „Parkietu” + e-wydanie + archiwum. E-ewydanie jest dostępne dla od godz. 20 dzień wcześniej niż papierowe.

Prenumerata elektroniczna jest dostępna w dwóch pakietach: Podstawowym i Plus.

Pakiet Podstawowy zawiera:

Wydanie elektroniczne "Parkietu”, kwartalne wyniki finansowe, cykle dodatków Akademia "Parkietu” Giełda dla Początkującego Inwestora oraz  Giełda dla Zaawansowanego Inwestora, newsletter: Alert giełdowy, pełny dostęp do strony WWW, dostęp do aplikacji mobilnej (tablety z systemem iOS), dostęp do archiwum "Parkietu" (w wersji elektronicznej), 25 proc. rabatu na konferencje i szkolenia organizowane przez „Parkiet” i „Rzeczpospolitą”. 

Pakiet Plus zawiera:

Wszystkie korzyści Pakietu Podstawowego oraz 50 proc. rabatu na konferencje i szkolenia organizowane przez „Parkiet” i „Rzeczpospolitą”, przydatne programy oraz serię specjalistycznych książek prawno-biznesowych.

Opcje zakupu „Parkiet” Pakiet Plus:

Miesiąc - 159 zł 

Kwartał - 459 zł 

Rok - 1590 zł 

Opcje zakupu „Parkiet” Pakiet Podstawowy:

Miesiąc - 139 zł 

Kwartał - 399 zł 

Rok - 1390 zł 

Szczegółowe informacje

Press

(screen: Sklep.gofin.pl)

„Gazeta Podatkowa” online

Dziennik w wersji internetowej. Zakres tematyczny tekstów to przede wszystkim podatki, prawo pracy, ubezpieczenia w ZUS, rachunkowość i prawo gospodarcze.

Z e-wydań „Gazety Podatkowej” można korzystać na trzy sposoby: 

- za pomocą przeglądarki internetowej,

- za pomocą programu off-line (po pobraniu wydawnictw z internetu),

- w aplikacji mobilnej Gofin News. 

Opcje zakupu abonamentu na 2019 rok:

Pierwszy kwartał - 87 zł 

Pierwsze półrocze - 174 zł 

Cały rok -  348 zł 

Promocje, rabaty:

Kolejne dostępy (stanowiska) są objęte rabatem:

Pierwszy kwartał - 52,20 zł 

Pierwsze półrocze - 104,40 zł 

Cały rok - 208,80 zł 

Oprócz tego wydawnictwo oferuje dostęp do fachowych serwisów tematycznych i biuletynów informacyjnych. 

Szczegółowe informacje

Press

(screen: Prenumerata.gpcodziennie.pl)

„Gazeta Polska Codziennie” - wersja elektroniczna

Dziennik umożliwa zakup wybranego artykułu, pojedynczego e-wydania w wersji pdf lub okresowego dostępu do treści na stronie.

Opcje zakupu:

Wybrany artykuł - SMS za 1,23 zł brutto

Pojedyncze e-wydanie w pdf - 1,80 zł 

Tygodniowy dostęp do treści na stronie - 7 zł

Miesięczny dostęp do treści na stronie - 25 zł

Kwartalny dostęp do treści na stronie - 60 zł

Półroczny dostęp do treści na stronie - 100 zł

Roczny dostęp do treści na stronie - 180 zł

Wydawca oferuje też pakiety okresowego dostępu do treści „Gazety Polskiej Codziennie”, „Gazety Polskiej” i „Nowego Państwa”:

Miesiąc - 85 zł

Kwartał - 100 zł

Półrocze - 180 zł

Rok - 300 zł

Czytelnicy mogą wybrać też pakiet zawierający dostep do treści „GPC” i „GP”:

Miesiąc - 65 zł

Kwartał - 90 zł

Półrocze - 150 zł

Rok - 260 zł

Szczegółowe informacje

Press

(screen: Prenumerata.wyborcza.pl)

Prenumerata cyfrowa „Gazety Wyborczej”

Nielimitowany dostęp do wszystkich serwisów Wyborczej (m.in. Wyborcza.pl, Wyborcza.pl/classic, WysokieObcasy.pl i 24 serwisy lokalne) na wielu urządzeniach. Magazyny „GW” („Duży Format”, „Magazyn Świąteczny”, „Ale Historia”), materiały dostępne wyłącznie dla prenumeratorów. Teksty archiwalne oraz z wydania papierowego są dostępne dla czytelników wcześniej niż w kiosku. 

Posiadacze prenumeraty cyfrowej mają możliwość oglądania reklam bez dźwięku, zapisywania artykułów w schowku do przeczytania później oraz komentowania artykułów.

Pakiet Wyborcza umożliwia dostęp do wszystkich serwisów Wyborczej i możliwość komentowania.

Pakiet Premium zawiera korzyści Pakietu Wyborcza, a ponadto: siedem dowolnych artykułów z Archiwum Wyborczej co miesiąc, teksty z "Książki. Magazyn do czytania”, treści dostępne w aplikacjach „Książki. Magazyn do czytania” oraz „Wysokie Obcasy Extra”, nielimitowany dostęp do aplikacji „Wyborcza”, możliwość czytania „GW” w formie ebooka oraz zniżki na książki i ebooki. 

Opcje zakupu:

Pakiet Wyborcza

Dostęp miesięczny - 19,90 zł

Dostęp kwartalny - 55,00 zł

Dostęp roczny - 198,00 zł

Pakiet Wyborcza Premium

Dostępny miesięczny - 29,90 zł

Dostęp kwartalny - 83,70 zł

Dostęp roczny - 298,80 zł

Promocje, rabaty:

Radio Tok FM i Wyborcza.pl w jednym pakiecie o 50 proc. taniej. Wszystkie podcasty Tok FM bez reklam audio oraz nielimitowany dostęp do Wyborcza.pl na jednym koncie.

Wspólny pakiet Wyborczej i „The Wall Street Journal”. Pierwszy miesiąc jest bezpłatny, każdy kolejny 35 zł. 

Oferta dla studentów - 30 zł za pół roku dostępu do Pakietu Wyborcza lub 60 zł za rok dostępu do Pakietu Premium.  

Dostęp dla większej grupy - wydawca informuje o specjalnych rabatach dobieranych indywidualnie. 

Szczegółowe informacje

Press

(screen: Sklep.naszdziennik.pl)

„Nasz Dziennik” - wydanie online

Wydawca umożliwia pobranie wydania w pliku pdf lub dostęp do zakupionych wydań w serwisie Wp.naszdziennik.pl.

Opcje dostępu:

Pojedyczne wydanie - 1,80 zł (dostęp on-line lub w pliku pdf) albo 3,69 zł brutto po wysłaniu SMS (dostęp on-line przez trzy dni)

Prenumerata trzydniowa - 5,10 zł

Prenumerata tygodniowa - 9,90 zł

Prenumerata miesięczna - 33 zł

Prenumerata trzymiesięczna - 89 zł

Prenumerata półroczna - 169 zł

Prenumerata roczna - 329 zł

Szczegółowe informacje

Press

(screen: Plus.polskatimes.pl)

„Polska The Times” - prenumerata cyfrowa

Dostęp do treści z gazety, dodatkowe zdjęcia i filmy, korzystanie z serwisu bez reklam, dostęp do „Ekstra Magazynu”, wydanie gazety w formacie pdf. 

Opcje zakupu:

Jeden dzień - 2,46 zł

Siedem dni - 11,07 zł

30 dni - 20 zł

90 dni - 55 zł

180 dni - 100 zł

365 dni - 180 zł

Szczegółowe informacje

Press

(screen: Pb.pl/subskrypcja/)

„Puls Biznesu” - subskrypcja online

Nieograniczony dostęp do artykułów publikowanych w papierowym wydaniu "Pulsu Biznesu" i wielu innych newsów, analiz i komentarzy dostępnych wyłącznie w serwisie Pb.pl.

Wszyscy subskrybenci posiadają także dostęp do aplikacji na smartfony i tablety, powiadomień i newsletterów o najważniejszych informacjach dnia, a w wariancie Premium także dostęp do e-wydań „Pulsu Biznesu” wcześniej niż w papierze (już o 22) oraz do systemu informacji prawnej Lex Biznes.

Pakiet Basic zawiera:

Nieograniczony dostęp do newsów, analiz i komentarzy „PB”, milion archiwalnych artykułów, aplikację na smartfony i tablety, powiadomienia i newslettery o najważniejszych informacjach dnia. 

Pakiet Premium zawiera:

Wszystkie korzyści Pakietu Basic, a także: raporty branżowe, wszystkie e-wydania „Pulsu Biznesu” wcześniej niż w papierze (od godz. 22), dostęp do systemu wiedzy prawnej LexBiznes, 5 proc. rabatu na szkolenia i konferencje, mewsletter „Złotowieści”.

Opcje dostępu:

Pakiet Basic, dostęp miesięczny - 79 zł

Pakiet Basic, dostęp roczny - 769 zł

Pakiet Premium, dostęp miesięczny - 129 zł

Pakiet Premium, dostęp roczny - 1099 zł

Szczegółowe informacje

Press

(screen: Serwisy.gremimedia.pl)

„Rzeczpospolita” - e-prenumerata

Prenumerata Podstawowa umożliwia dostęp do wszystkich artykułów serwisu Rp.pl oraz e-wydanie „Rzeczpospolitej”.

Prenumerata Plus umożliwia dostęp do wszystkich artykułów serwisu  Rp.pl, e-wydanie „Rzeczpospolitej” oraz poradniki prawne.

Prenumerata Podstawowa zawiera dostęp do:

Treści „Rzeczpospolitej” (Kraj, Swiat, Opinie, Kultura, Sport, Ekonomia i Rynek, Prawo Co Dnia, „Życie Regionów”), list i rankingów branżowych, Ściągawki Przedsiębiorcy, magazynu weekendowego „Plus Minus”, specjalistycznych tygodników i raportów, archiwum tekstów, rabatów na konferencje i szkolenia oraz newsletterów. 

Prenumerata Plus zawiera dostęp do:

Wszystkich korzyści Prenumeraty Podstawowej oraz: cztery poradniki prawne, 12 książek biznesowych z obszarów prawno - podatkowych, programy, m.in. do rozliczeń rocznych PIT. 

Opcje zakupu Prenumeraty Podstawowej:

Miesiąc - 129 zł

Kwartał - 379 zł

Rok - 1290 zł

Opcje zakupu Prenumeraty Plus:

Miesiąc - 149 zł

Kwartał - 439 zł

Rok - 1490 zł

Szczegółowe informacje

(PAZ, 09.11.2018)

Pozostałe tematy weekendowe

Michał Rutkowski z Gazeta.pl poleca ulubione apki
Filip Połoska z Noizz.pl poleca ulubione apki
Maciej Orłoś: Nie zrobię "Teleexpressu" na YouTube
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: na weekend

Dział:

Dodano: Listopad 09, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Filip Połoska z Noizz.pl poleca ulubione apki

Wzorcowa aplikacja sportowa, menedżer przepisów i bezpieczny komunikator - swoje ulubione aplikacje poleca Filip Połoska, redaktor naczelny Noizz.pl

Press

Signal Private Messenger 

(Open Whisper Systems – Free)

Są pewne sprawy w pracy i w życiu, o których nikt nie powinien wiedzieć. Signal to najlepszy i najbezpieczniejszy komunikator. Przypomina facebookowego Messengera (możesz prowadzić rozmowy tekstowe i głosowe oraz przesyłać zdjęcia i filmy), ale ma jedną istotną różnicę – zapewnia anonimowość. Korzysta z niej (i poleca korzystanie) Edward Snowden.

 

Press

Simplenote 

(Automattic – Free)

Próbowałem chyba wszystkich aplikacji do robienia notatek, ale Simplenote z najbardziej ograniczonymi możliwościami i interfejsem zdecydowanie wygrywa. Automatyczna synchronizacja powoduje, że utworzenie notki na smartfonie zajmuje tyle samo czasu, co na desktopie. Moje ulubione narzędzie do zapisywania wpadających nagle do głowy pomysłów, robienia notatek z nudnych spotkań i list zadań.

 

Press

Reddit

(Reddit Inc. – Free)

Pewnie znasz Reddita, ale jeśli nie korzystasz regularnie, to wyrób sobie ten nawyk. To podstawowe źródło newsów, wirali i historii, które dopiero za chwilę będą podawać media. Nie da się zliczyć tematów i możliwości ich wykorzystania, nie tylko w pracy. 

Press

NBA 

(NBA Properties Inc. – opłaty w aplikacji: 8,69–1299,99 zł)

Pozycja obowiązkowa dla fanów rozgrywek NBA i wzór, jak powinna wyglądać aplikacja sportowa. Wyniki na żywo, newsy, terminarz, statystyki, ciekawe pushe i oczywiście (po wykupieniu abonamentu) transmisje wszystkich meczów ligi MBA w doskonałej jakości, w specjalnym, dostosowanym do ekranów smartfonów obrazie. Nieraz zdarzyło mi się zacząć oglądać mecz przed wyjściem do pracy i kończyć go już w metrze lub taksówce. 

 

Press

Paprika Recipe Manager 

(Hindsight Labs LLC – 21,99 zł)

Książki kucharskie są fajne, ale do przeglądania. Gdy na obiad lub kolację wpadają znajomi, to życie ratuje Paprika. To stosunkowo mało popularny menedżer przepisów, który umożliwia szybkie dodawanie i grupowanie przepisów wraz z naszymi notatkami, zdjęciami i listami zakupów. Do tego dołożyli ostatnio blokadę wyłączania się ekranu podczas gotowania, przez co nie musimy czyścić później smartfona.

 

Press

Size? 

(Size? – Free)

Uwielbiam buty, więc często przeglądam aplikację brytyjskiej sieci sklepów z butami Size? W kilka sekund dowiaduję się, jakie modele właśnie trafiają do sprzedaży lub za chwilę będą miały premierę. Do tego exclusivy i bardzo atrakcyjne wyprzedaże, przez które nadwyrężam swój budżet.

 

Press

Inkhunter 

(Inkhunter Inc. – Free)

Odkąd pojawił się Snapchat i jego filtry, pokochałem aplikacje AR. Jednym z fajniejszych zastosowań jest Inkhunter, za pomocą którego można przymierzać tatuaże na ciele. W połączeniu z szeroką bazą artystów i wzorów daje ogromne możliwości.

Press

Rando 4Me

Prymitywna, nudząca się po kilku minutach aplikacja, ale taka, do której się jednak wraca. Wysyłasz zdjęcie do nieznajomej, losowo wybranej osoby na świecie i otrzymujesz w zamian zdjęcie wraz z jej lokalizacją. Nic więcej. Nie możesz odpisać ani nawiązać rozmowy, co czasami jest frustrujące, ale na tym właśnie polega ta zabawa. Przed chwilą wysłałem swoją stopę i dostałem z Hamamatsu w Japonii zdjęcie – oczywiście kota.

 

Tekst ukazał się w magazynie "Press" (nr 266). Zachęcamy do lektury najnowszego wydania

(09.11.2018)

Pozostałe tematy weekendowe

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.