Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 18, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT nie nałoży kary na TVN za wypowiedź Przybylika w "Szkle kontaktowym"

- Okazuje się, że są tacy, co nawet słuchać ze zrozumieniem nie potrafią - mówił Marek Przybylik, odnosząc się do zarzutów wicepremiera Piotra Glińskiego (screen: Szklokontaktowe.tvn24.pl)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie nałoży kary na TVN w związku ze  słowami Marka Przybylika, współprowadzącego satyryczne "Szkło kontaktowe" w TVN 24. Wicepremier Piotr Gliński doszukał się w programie nawoływania do wypowiedzenia przez policję posłuszeństwa władzy.

20 lipca w "Szkle kontaktowym" wyemitowano materiał o działaniach policjantów wobec protestujących przed Sejmem. Przybylik skomentował: "Niech policjanci nie walczą z demonstrantami, niech walczą o swoje z politykami". Najprawdopodobniej te słowa wicepremier uznał za nawoływanie do "wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej". KRRiT wszczęła z urzędu postępowanie wyjaśniające.

Jak informuje Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa Rady, po analizie materiałów przekazanych przez TVN przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski skierował do nadawcy pismo. Kołodziejski zwrócił w nim uwagę, że "zasada dziennikarskiej odpowiedzialności za słowo wymaga unikania jakichkolwiek stwierdzeń o dwuznacznym wydźwięku, szczególnie jeśli dyskusja dotyczy spraw wymagających dużej społecznej wrażliwości".

"Słowa redaktora Marka Przybylika, ze względu na okoliczności, w których padły - demonstracja opozycji - mogły być przez telewidzów odebrane jako nawoływanie do nieposłuszeństwa skierowane do funkcjonariuszy państwowych" – przekazała nam rzeczniczka prasowa KRRiT.

(GDYJ, 18.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 19, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dzieci Murdocha odziedziczą po 2 mld dol.

Rupert Murdoch ma sześcioro dzieci (screen: Youtube.com/Wall Street Journal)

Każde z dzieci magnata medialnego Ruperta Murdocha może odziedziczyć po nim spadek w wysokości 2 mld dol. – informuje “Financial Times”.

Wysokość potencjalnego spadku wyliczono na podstawie danych dotyczących transakcji przejęcia kontrolowanego przez Murdocha koncernu 21st Century Fox przez konkurencyjną grupę Disney. Wartość tej transakcji to ponad 71 mld dol. Rodzinny fundusz powierniczy Murdocha posiada 17 proc. udziałów 21st Century Fox wartych 12 mld dol. Oznacza to, że w przypadku śmierci 87-letniego Murdocha każde z jego sześciorga dzieci może liczyć na spadek w wysokości około 2 mld dol. “FT” podkreśla jednak, że od tej kwoty odliczyć należy podatki – około 400 mln dol.

(LL, 19.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.