Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Październik 12, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agora z opóźnieniem, ale uruchomi pierwsze lokale pod marką Papa Diego

Pierwsze restauracje w ramach sieci lokali gastronomicznych pod marką Papa Diego zostaną otwarte w centrach handlowych Forum Gdańsk oraz Galeria Libero w Katowicach. Lokale uruchamia Foodio Concepts, spółka z należącej do Agory grupy Helios.

Lokale Papa Diego, w których będą serwowane dania fast casual kuchni meksykańskiej, miały zostać otwarte w centrach handlowych w sierpniu, ale prawdopodobny termin otwarcia restauracji to koniec października. Jak poinformowała Agora: "Przesunięcia otwarć wynikają z niezależnych od nas trudności formalnych (Gdańsk) lub opóźniającego się otwarcia galerii (Katowice)".

Stanowisko korporacyjnego szefa kuchni sieci Papa Diego objął Rafał Sanetas, menedżer i szef kuchni, który pracował m.in. w Hard Rock Cafe. Za wystrój lokali odpowiedzialna jest warszawska pracownia architektoniczna KDesign. Koncept marki został opracowany wraz z agencją brandingową Mamastudio. W wynajmie powierzchni pod lokale doradza agencja Colliers International.

Spółka zamierza uruchomić 45 restauracji z szybkim jedzeniem w ciągu czterech lat. Planowana inwestycja w nową działalność to około 10 mln zł.

(JOK, 12.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Październik 15, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ministerstwo Kultury z projektem ustawy o uldze dla producentów gier kulturowych

Projekt ustawy zakłada przyznanie producentom gier ulg podatkowych, jeśli ich gry będą zawierały polski i europejski dorobek kulturowy (fot. thewitcher.com)

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przedstawiło projekt ustawy o finansowym wsparciu produkcji gier kulturowych. Zakłada on stosowanie ulg podatkowych dla tych producentów, którzy tworzą gry wykorzystujące polski lub europejski dorobek kulturowy. Projekt został skierowany do konsultacji publicznych.

Zgodnie z założeniami ustawy za grę kulturową uważa się produkcję, która „wykorzystuje polski lub europejski dorobek kulturowy oraz posiada kulturotwórczy lub innowacyjny charakter, a także spełnia test kwalifikacyjny potwierdzony certyfikatem tymczasowym oraz ostatecznym i jest przeznaczona do komercyjnej dystrybucji”. Ich twórcy będą mogli liczyć na pomoc finansową w postaci odliczenia od podstawy podatkowej kosztów związanych z produkcją gry.

Według projektu pomoc finansowa zostanie przyznana firmom, które posiadają siedzibę na terenie Polski, w państwach członkowskich Unii Europejskiej lub Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA). Po złożeniu odpowiedniego wniosku do MKiDN resort dokona weryfikacji kulturowego charakteru gier według ustalonej punktacji. Ocenie będą podlegać m.in. przedstawienie dziedzictwa kulturowego, historycznego, artystycznego lub naukowego z kraju Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), osadzenie miejsca akcji na terenie kraju EOG, pochodzenie i tożsamość postaci związanej z EOG oraz obecność w grze dialogów i napisów w języku polskim. Kluczowe będzie również to, czy prace nad grą odbywają się w Polsce oraz czy osoby zatrudnione nad projektem są rezydentami EOG.

W przypadku, kiedy gra uzyska co najmniej połowę wszystkich możliwych punktów, w tym przynajmniej połowę punktów związanych z wykorzystaniem polskiego lub europejskiego dorobku kulturowego, producent otrzyma certyfikat tymczasowy, potwierdzający uprawnienie do skorzystania z ulgi podatkowej.

W projekcie ustawy zaznaczono, że wsparcie finansowe przyznaje się na produkcję tych gier, których koszty produkcji wynoszą co najmniej 100 tys. zł. Wsparcia nie otrzymają gry zawierające m.in. treści pornograficzne i hazard.

(PD, 15.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.