Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 12, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

220 tys. odbiorców kanału TVP 4K

(fot. Pixabay.com)

Dostęp do kanału TVP 4K, uruchomionego na tegoroczne Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, miało 220 tys. odbiorców.

Poinformował o tym podczas konferencji PIKE w Łodzi Maciej Stanecki, wiceprezes Telewizji Polskiej. - To było wielkie przedsięwzięcie, zrealizowane w krótkim czasie - stwierdził Stanecki. - Misja publiczna to też są innowacje - dodał. TVP 4K udostępniły Orange i NC+, a także kilka małych sieci kablowych.

(KOZ, 12.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 12, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

NC+ i TVP były zdeterminowane, więc zapłacą dużo za pokazywanie Ekstraklasy

NC+ będzie pokazywać o jedno spotkanie więcej w każdej kolejce, ale straci mecz pierwszego wyboru (screen: Youtube.com/canalplus)

NC+ po utracie praw do wielu piłkarskich rozgrywek nie chciała stracić też piłkarskiej Lotto Ekstraklasy, a Telewizja Polska realizuje deklaracje prezesa Jacka Kurskiego - uważają eksperci.

W poniedziałek portal Weszlo.com poinformował, że od kolejnego sezonu przez dwa lata mecze będą pokazywać NC+ i Telewizja Polska. Prawa będą kosztować 250 mln zł za sezon: 180 mln zł ma zapłacić NC+, a 70 mln zł TVP. Żadna ze stron nie potwierdziła tych doniesień. Z naszych informacji wynika, że sprawa jest ustalona, ale brak jeszcze podpisów pod dokumentami.

Według nieoficjalnych szacunków prawa do transmisji od sezonu 2015/2016 do 2018/2019 sprzedano za ok. 150 mln zł za rok. To oznacza wzrost o ok. 100 mln zł za sezon. TVP zapłaci za pokazywanie jednego meczu w kolejce blisko 2 mln zł.

Marek Wawrzynowski, dziennikarz portalu Sportowefakty.wp.pl (Grupa Wirtualna Polska), jest zdziwiony wysokością tej kwoty. - TVP udowodniła, że stawia na sport. Eksperci oceniali wartość całości praw na ok. 140 mln zł za sezon. Tymczasem TVP zapłaci połowę tej kwoty za transmitowanie jednego meczu w kolejce - podkreśla Wawrzynowski.

Dariusz Sachajko, niezależny ekspert mediowy, uważa podobnie. - Jeżeli te dane są prawdziwe, to świadczy to o determinacji TVP. Jej władze chcą pokazać widzom, że realizują deklarację prezesa Jacka Kurskiego, iż w telewizji publicznej będą pokazywane najistotniejsze imprezy sportowe.

- NC+ po utracie praw do Ligi Mistrzów i kilku lig europejskich stanęła pod ścianą. Strata Ekstraklasy mogłaby oznaczać nawet koniec tej telewizji na polskim rynku. Stąd taka kwota, choć znacznie mniej korzystne warunki - analizuje Wawrzynowski.

Zdaniem Dariusza Sachajki NC+ nie będzie stratna. - NC+ od lat inwestuje w polską ligę bardzo duże pieniądze, zrobiła z niej bardzo profesjonalny produkt. Fani Ekstraklasy to duża społeczność, która interesuje się nie tylko hitowymi meczami. Na pewno w NC+ dobrze to przekalkulowano - zaznacza.

Eksperci są zgodni, że pojawienie się Ekstraklasy w TVP pozwoli zwiększyć jej wartość marketingową. Zwłaszcza mniejsze kluby otrzymają dużo większe pieniądze niż dotychczas.

(PAZ, 12.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.