Dział: PRASA

Dodano: Październik 12, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ewa Wanat zdobyła Nagrodę im. Beaty Pawlak

Ewę Wanat nagrodzono za książkę "Deutsche nasz. Reportaże berlińskie” (screen Facebook.com/Nagroda im. Beaty Pawlak)

Tegoroczną Nagrodę im. Beaty Pawlak otrzymała Ewa Wanat, autorka książki reporterskiej "Deutsche nasz. Reportaże berlińskie”.

Wanat w swojej książce porusza zagadnienie, jak to się stało, że Niemcy, którzy doprowadzili do wybuchu II wojny światowej, są teraz jednym z najbardziej otwartych społeczeństw Europy. Autorka opowiada o skutkach polityki przyjmowania imigrantów i otwierania się na różnorodność – pokazuje dzisiejszych berlińczyków i nowe Niemcy, które są tworzone przez gastarbeiterów i ich potomków, uchodźców, dawnych polskich emigrantów, anarchistów, prostytutki, społeczności LGBT, a przede wszystkim samych Niemców.

Ewa Wanat w latach 2003-2012 była szefową radia Tok FM, w latach 2013-2015 redaktor naczelną i dyrektor programową publicznego mazowieckiego Radia RDC. Od maja 2016 roku mieszka w Berlinie.

Podczas gali po raz drugi rozstrzygnięty został też konkurs Stowarzyszenia Filmowego ”Dziki Bez” dla początkujących autorów na reportaż o spotkaniu kultur "Palma warszawska. Drzewo poznania swojego i obcego”. Nagrodzono Katarzynę Stańczak (opiekun - Grzegorz Szymanik) za tekst opowiadający o kierowcach Ubera: ”Polska to przypadek, ale być może szczęśliwy". Ukaże się on w ”Dużym Formacie”, dodatku ”Gazety Wyborczej” w najbliższy poniedziałek 15 października.

Beata Pawlak zginęła 12 października 2002 roku w zamachu terrorystycznym na indonezyjskiej wyspie Bali. Nagroda jej imienia przyznawana jest od 2003 roku za publikacje na temat innych kultur, religii i cywilizacji.

(KOZ, 12.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Październik 12, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nagrody "Charakterów" wręczone po raz 10.

Laureaci Nagrody Teofrasta 2018 (fot. Krzysztof Plebankiewicz/"Charaktery")

11 października po raz dziesiąty redakcja magazynu "Charaktery" przyznała Nagrody Teofrasta autorom najlepszych polskich książek psychologicznych.

Nagrodę Teofrasta za najlepszą psychologiczną książkę naukową otrzymał dr Łukasz Baka za "Zachowania kontrproduktywne w pracy. Dlaczego pracownicy szkodzą organizacji?" (Wydawnictwo Naukowe Scholar).

Redakcja „Charakterów” przyznała dwie równorzędne Nagrody w kategorii najlepsza książka popularnonaukowa. Za książkę "Posłuszni do bólu. O uległości wobec autorytetu w 50 lat po eksperymencie Milgrama" (Wydawnictwo Smak Słowa) wyróżnieni zostali prof. Dariusz Doliński i dr hab. Tomasz Grzyb. Druga nagrodzona książka to "Filmowy leksykon psychologii" (Wydawnictwo Słowa i Myśli) autorstwa Jolanty Pisarek i dr. Pawła Fortuny.

Po raz czwarty przyznane zostały Teofrasty Superstar – nagrody specjalne, którymi „Charaktery” honorują szczególne dokonania w dziedzinie psychologii. Otrzymali je: prof. Robert Cialdini „za poznanie mechanizmów wpływu społecznego i kreowanie pozytywnych zmian w świecie” oraz prof. Jerzy Marian Brzeziński „za utrzymywanie wysokich standardów metodologicznych i etycznych w dziedzinie psychologii jako nauki”.

(KOZ, 12.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.