Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Sierpień 12, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Projekt NewTV zebrał miliard dolarów od inwestorów

Założycielami NewTV są Meg Whitman i Jeffrey Katzenberg (screen: Youtube.com/CNBC)

Największe studia filmowe z Hollywood i czołowe banki inwestycyjne z Wall Street wsparły nową platformę, która ma oferować krótkie treści wideo.

Nazwa nowego serwisu to NewTV. W jego portfolio mają znaleźć się treści przystosowane do odbioru na urządzeniach mobilnych. Długość filmów ma nie przekraczać 10-15 minut.

Jak donosi dziennik “Financial Times”, w projekt zainwestowały m.in. studia filmowe i grupy medialne Disney, Entertainment One, Fox, ITV, Lionsgate, MGM, NBCUniversal, Sony Pictures Entertainment, Viacom, Warner Media i Liberty Global; a także banki i fundusze inwestycyjne Goldman Sachs Inc, JPMorgan Chase & Co. i Madrone Capital. Łączna wartość inwestycji sięga 1 mld dol.

Założycielami NewTV są Jeffrey Katzenberg (były prezes Disneya) i Meg Whitman (była prezes HP). Serwis ma być oparty na modelu subskrypcyjnym. Termin jego debiutu nie został ujawniony.

(LL, 12.08.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Sierpień 13, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grupa Onet-RAS Polska i ESL chcą wspólnie popularyzować e-sport

celem współpracy jest popularyzacja e-sportu w Polsce (fot. Sergey Galyonkin/WikimediaCommons)

Polski oddział ESL oraz Grupa Onet-RAS Polska zawarły porozumienie o współpracy, dzięki której strony będą m.in. wymieniały się treściami dotyczącymi e-sportu.

ESL to jeden ze światowych liderów branży e-sportowej, zajmujący się m.in. organizacją turniejów i mistrzostw popularnych gier komputerowych. W wyniku nawiązanej współpracy w serwisie Esportmania.pl oraz innych serwisach Grupy Onet-RAS Polska pojawią się wybrane treści ESL, natomiast materiały przygotowane przez pracowników Onetu trafią na strony internetowe ESL. Onet zostanie też partnerem medialnym ESL i będzie relacjonować m.in. ESL Mistrzostwa Polski.
Jako podkreślono w komunikacie, celem współpracy jest przede wszystkim popularyzacja e-sportu w Polsce.

 

(PAZ, 13.08.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo