Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 14, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Białoruski sąd chce ukarać współpracowników Biełsatu konfiskatą samochodu

Dziennikarze Wolha Czajczyc i Andruś Kozieł, współpracujący z TV Biełsat, mogą stracić samochód i telefony komórkowe, jeżeli w ciągu dwóch tygodni nie zapłacą kar nałożonych za pracę bez akredytacji - poinformowała TV Biełsat.

Na stronie telewizji czytamy, że 13 lipca do dziennikarzy zawitała urzędnik sądowy z Wydziału Przymusowego Wykonania Kar rejonu dzierżyńskiego Jana Wiktarauna Wasiuk

"Spisała telefon, z portfela zabrała wszystkie pieniądze. Spisała samochód i kazała podpisać zobowiązanie, że go nie sprzedamy i nie rozbijemy. Obecnie ponosimy odpowiedzialność karną za chronienie naszych rzeczy. Dom, w którym żyjemy należy do mamy Andrusia – i dlatego Jana Wiktarauna stwierdziła, że trzeba będzie zwrócić się do służb socjalnych. Bo jak to jest możliwe, że dzieci nie posiadają żadnej własności?" powiedziała Wolha Czajczyc, cytowana przez Belsat.eu.

TV Biełsat informuje, że tylko w tym roku sądy ukarały grzywnami Wolhę Czajczyc i Andrusia Kozieła dwunastokrotnie. Łączna suma nałożonych przez sądy kar wyniosła prawie 9 tys. rubli – czyli w przeliczeniu 16,9 tys. zł. Urzędniczka sądowa poinformowała, że mają oni 2 tygodnie na zapłatę kar.

W 2017 roku roku dziennikarze Biełsatu otrzymali kary na sumę ponad 92 tys. zł. W tym roku ogólna suma może być jeszcze większa, bo w tylko pierwszym półroczu kary wyniosły 86,8 tys. zł - podaje telewizja.

(14.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: media narodowe

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 14, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Festiwal TVP w Kielcach na początku września

(fot. Pixaby.com)

We wrześniu w Kielcach ma się odbyć dwudniowy festiwal piosenki tanecznej, który pokaże Telewizja Polska – poinformował prezes TVP Jacek Kurski.

Pomysł nowego festiwalu pojawił się po tym, jak w 2017 roku miasto Opole wypowiedziało umowę TVP na organizację 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej (impreza ostatecznie odbyła się we wrześniu). W sierpniu zeszłego roku TVP 1 transmitowała z Kielc koncert "Gwiazdy letniego lata", ale już wówczas zapowiadano, że w 2018 roku odbędzie się w Kielcach festiwal. Według początkowych planów impreza miała być wizytówką nowej polskiej muzyki z gatunków: hip-hop, R'n'B, pop alternatywny, new soul, new jazz. Ostatecznie zdecydowano, że będzie to festiwal piosenki tanecznej.

Jak podaje prezes TVP Jacek Kurski, impreza odbędzie się w dniach 7-8 września. – Będzie to wydarzenie wielkiej wagi, topowe polskie zespoły taneczne, mnóstwo gości zagranicznych – zapowiada Kurski. – Jednego dnia dominować będzie polska muzyka taneczna, a drugiego zagraniczna – dodaje. Nie ujawnia na razie, kto wystąpi podczas festiwalu.

Artur Sobolewski, dyrektor wydziału kultury, sportu i promocji miasta w Urzędzie Miasta Kielc, informuje, że umowa z Telewizją Polską na organizację tego wydarzenia nie została jeszcze podpisana. – Trudno więc jednoznacznie odpowiedzieć, czy, w jakim terminie i z jakim podziałem ról pomiędzy TVP a miastem to wydarzenie, roboczo określane jako Festiwal Piosenki Tanecznej, się odbędzie – wyjaśnia Sobolewski.

55. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu w czerwcu 2018 roku przyciągnął do TVP 1 i TVP Polonia średnio 1,98 mln widzów (dane Nielsen Audience Measurement).

(KOZ, 14.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo