Temat: media narodowe

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 14, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Festiwal TVP w Kielcach na początku września

(fot. Pixaby.com)

We wrześniu w Kielcach ma się odbyć dwudniowy festiwal piosenki tanecznej, który pokaże Telewizja Polska – poinformował prezes TVP Jacek Kurski.

Pomysł nowego festiwalu pojawił się po tym, jak w 2017 roku miasto Opole wypowiedziało umowę TVP na organizację 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej (impreza ostatecznie odbyła się we wrześniu). W sierpniu zeszłego roku TVP 1 transmitowała z Kielc koncert "Gwiazdy letniego lata", ale już wówczas zapowiadano, że w 2018 roku odbędzie się w Kielcach festiwal. Według początkowych planów impreza miała być wizytówką nowej polskiej muzyki z gatunków: hip-hop, R'n'B, pop alternatywny, new soul, new jazz. Ostatecznie zdecydowano, że będzie to festiwal piosenki tanecznej.

Jak podaje prezes TVP Jacek Kurski, impreza odbędzie się w dniach 7-8 września. – Będzie to wydarzenie wielkiej wagi, topowe polskie zespoły taneczne, mnóstwo gości zagranicznych – zapowiada Kurski. – Jednego dnia dominować będzie polska muzyka taneczna, a drugiego zagraniczna – dodaje. Nie ujawnia na razie, kto wystąpi podczas festiwalu.

Artur Sobolewski, dyrektor wydziału kultury, sportu i promocji miasta w Urzędzie Miasta Kielc, informuje, że umowa z Telewizją Polską na organizację tego wydarzenia nie została jeszcze podpisana. – Trudno więc jednoznacznie odpowiedzieć, czy, w jakim terminie i z jakim podziałem ról pomiędzy TVP a miastem to wydarzenie, roboczo określane jako Festiwal Piosenki Tanecznej, się odbędzie – wyjaśnia Sobolewski.

55. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu w czerwcu 2018 roku przyciągnął do TVP 1 i TVP Polonia średnio 1,98 mln widzów (dane Nielsen Audience Measurement).

(KOZ, 14.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: media narodowe

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 15, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Filip Chajzer ma zagrać szefa ABW w filmie Patryka Vegi

Filip Chajzer (fot. Szymon Szcześniak)

W najnowszym filmie kryminalnym Patryka Vegi "Plagi Breslau" wystąpi dziennikarz TVN Filip Chajzer.

Filip Chajzer zagra szefa ABW. "Pierwszy film, w którym nie gram samego siebie. Pan Vega to jednak odważny człowiek" - napisał na swoim profilu na Instagramie dziennikarz.