Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Lipiec 14, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Katowice gospodarzem letnich finałów "WoW" Arena World Championship

W weekend 14–15 lipca w Katowicach odbywają się światowe finały letniej edycji mistrzostw gry "World of Warcraft" Blizzard Entertainment: Arena World Championship. Miasto będzie również gospodarzem przyszłorocznych finałów e-sportowych mistrzostw Intel Extreme Masters.

Letnie finały AWC to jedno z trzech najważniejszych wydarzeń w e-sportowym kalendarzu "WoW", obok finałów sezonu wiosennego i organizowanych w listopadzie mistrzostw świata na BlizzConie w Kaliforni. Pula nagród AWC Summer wynosi 100 tys. dolarów. Oficjalne transmisje z AWC Summer Katowice 2018 na Twitch.tv będą prowadzone w czterech językach: po angielsku, francusku, niemiecku i rosyjsku. Zawody odbywają się równo miesiąc przed równoczesną światową premierą "World of Warcraft: Battle for Azeroth", nowego rozszerzenia do wydanej w 2004 roku gry MMO.

Dzięki organizowanym od 2013 roku w katowickim Spodku mistrzostwom sportów elektronicznych Intel Extreme Masters Katowice są obecnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych lokacji na e-sportowej mapie świata. W czwartek 12 lipca firma ESL Polska, organizator zawodów, potwierdziła, że w 2019 roku finały IEM ponownie odbędą się w Polsce. Ponadto główna część imprezy – zawody drużynowej strzelanki "Counter-Strike: Global Offensive" – uzyskały status Major Championship, z czym wiąże się podniesienie ich puli nagród do 1 mln dolarów.

(MK, 14.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Lipiec 17, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wyłączenie "generatora pasków TVP" to decyzja twórcy

"Generator pasków TVP" był dostępny tylko przez kilka dni (screen Pasek-tvp.pl)

Uruchomiony w ubiegłym tygodniu "generator pasków" Pasek-tvp.pl zniknął już z internetu. Twórca projektu zapewnia, że zamknięcie strony było jego decyzją i wynikało z niespodziewanego zainteresowania, z jakim spotkał się projekt.

Paski towarzyszące m.in. "Wiadomościom" TVP 1 i programom TVP Info wielokrotnie były źródłem kontrowersji i skarg. Strona Pasek-tvp.pl umożliwiająca internautom tworzenie pasków według własnego pomysłu ruszyła na początku ubiegłego tygodnia. Generator memów obejmujący cztery szablony z dziennikarzami TVP 1 spotkał się z dużym zainteresowaniem, jednak od czwartku strona nie jest już dostępna. Jej twórca, Patryk Wolak (w internecie podpisujący się "Limera"), zaprzecza, jakoby była to reakcja na groźbę pozwu ze strony Telewizji Polskiej.
– Zdjęcie strony to moja decyzja. Projekt zaczął wymykać się spod kontroli. Nie wiem, dlaczego zainteresowały się nim ogólnopolskie media. Takich narzędzi były już przecież dziesiątki – twierdzi Wolak w rozmowie z "Presserwisem". – Z założenia kod uruchomiony na stronie powstał dla mnie. Rzeczywistość jednak zweryfikowała plany. Zainteresowanie było gigantyczne. Nie byłem na to przygotowany – przyznaje Wolak.
Dopytywany przez "Presserwis" programista zaznaczył, że Telewizja Polska się z nim nie kontaktowała. Dodał, że o rzekomym rozpatrywaniu przez dział prawny TVP działań przeciwko stronie dowiedział się z internetu już po jej wyłączeniu. Do czasu zamknięcia wydania "Presserwisu" nie otrzymaliśmy od TVP komentarza w tej sprawie.

(MK, 17.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo