Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 13, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ale mnie pan znalazł! – Jarosław Kurski do dziennikarza "Press" na Krakowskim Przedmieściu

Jarosław Kurski, zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej", uczestniczył w Obywatelskim Zgromadzeniu Narodowym (fot. Grzegorz Dyjak)

Jarosław Kurski, zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej", w ramach Obywatelskiego Zgromadzenia Narodowego, organizowanego przez posłankę Joannę Scheuring-Wielgus, odpowiadał na ulicy na pytania rozmówców. My zapytaliśmy go, czy dziennikarz powinien brać udział w inicjatywie organizowanej przez polityka.

Na ulicy Krakowskie Przedmieście uczestnicy Obywatelskiego Zgromadzenia Narodowego postawili kilka krzeseł. Joanna Scheuring-Wielgus przez megafon zachęcała przechodniów, aby podchodzili i rozmawiali z zaproszonymi gośćmi. Oprócz Kurskiego byli tam m.in. Paweł Kasprzak z Obywateli RP, Marta Lempart z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, Iwona i Jakub Hartwich (uczestnicy niedawnego protestu osób niepełnosprawnych i ich opikunów w sejmie), muzyk Zbigniew Hołdys oraz paraolimpijka i pływaczka Karolina Hamer.

Do Jarosława Kurskiego ustawiła się kolejka, w której musieliśmy poczekać kilkanaście minut. Gdy się przedstawiliśmy, Kurski odparł: "Ale mnie pan znalazł!". Wicenaczelny "GW" zapytany, czy udział dziennikarza w inicjatywie zorganizowanej przez posłankę jest jest w porządku, odpowiedział, że jest to inicjatywa obywatelska. Dodał, że Scheuring-Wielgus jest posłanką niezrzeszoną i jest ona głównie działaczką społeczną. - Zastanawianie się, co wypada dziennikarzowi, a co nie to jest czysty estetyzm. Obowiązkiem dziennikarza dzisiaj jest bronić demokracji i wolności mediów, czyli tego wszystkiego z czego byliśmy dumni przez ostatnie 27 lat, a co na naszych oczach jest jest destruowane. Nie zamierzam tutaj się z niczego tłumaczyć – powiedział Jarosław Kurski.

Nieopodal, na Zamku Królewskim, odbyło się Zgromadzenie Narodowe, podczas którego prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie z okazji 550-lecia polskiego parlamentaryzmu i 100-lecia odzyskania niepodległości. Orędzia prezydenta wysłuchali parlamentarzyści PiS i Kukiz'15, a także przedstawiciele rządu. Posłowie Nowoczesnej i PSL, którzy pojawili się na posiedzeniu Zgromadzenia Narodowego, opuścili je zanim prezydent zabrał głos, a parlamentarzyści PO je zbojkotowali.

(GDYJ, 13.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 13, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agora ma problem z odzyskaniem od kontrahenta 13,6 mln zł

Agora SA dokona odpisu aktualizującego należności przeterminowane, zagrożone prawdopodobieństwem nieściągalności, w kwocie około 13,6 mln zł - podała spółka w komunikacie giełdowym 13 lipca. Spółka nie zdradza nazwy kontrahenta, który zalega z płatnością.

"Odpis aktualizujący przeterminowane i zagrożone dużym prawdopodobieństwem nieściągalności należności może mieć istotny negatywny wpływ na wynik finansowy spółki i Grupy Agora, dlatego też zarząd spółki podjął decyzję o publikacji niniejszego raportu bieżącego" - podano w komunikacie.

Agora informuje, że poda szczegółowe informacje na temat wyników finansowych w raportach okresowych, których publikacja planowana jest na 10 sierpnia.

Zarząd spółki informuje też, że "podjął wcześniej liczne działania zmierzające do zmniejszenia zadłużenia ze strony kontrahenta". "Obecnie spółka podejmuje kolejne zdecydowane i przewidziane prawem działania w celu odzyskania należnych jej płatności" - napisano w komunikacie.

(GDYJ, PAP, 13.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo