Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 15, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Proces akredytacyjny na igrzyska w Tokio ruszy w połowie września

(fot. pixabay.com)

W połowie września rozpocznie się procedura akredytacji dziennikarzy piszących i fotoreporterów na Letnie Igrzyska Olimpijskie w 2020 roku - poinformował Polski Komitet Olimpijski.

Proces dotyczyć będzie agencji prasowych, dzienników, tygodników, miesięczników, magazynów oraz portali internetowych.

Analogiczna procedura dla nadawców radiowych i telewizyjnych, którzy nie zakupili praw do igrzysk, ruszy w styczniu 2019 roku. Będzie ona prowadzona bezpośrednio przez MKOl.

Letnie Igrzyska Olimpijskie w 2020 roku odbędą się w Tokio i potrwają od 24 lipca do 9 sierpnia.

(PAP, KOZ, 15.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 15, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Strategia Grupy Agora: do 930 mln zł na inwestycje do 2022 roku

Kluczowe założenia strategiczne obejmują m.in. cyfryzację całej działalności grupy Agora (fot. materiały Agory)

Zarząd Agory SA przyjął strategię na lata 2018-2022. Łączne nakłady na inwestycje w ramach grupy Agora do 2022 roku wyniosą maksymalnie około 930 mln zł - poinformowała w piątek spółka w komunikacie giełdowym.

Strategia rozwoju Agory i jej grupy kapitałowej zakłada osiągnięcie do 2022 roku około 1,6 mld zł przychodów i około 200 mln zł wyniku EBITDA.

Kluczowe założenia strategiczne obejmują: cyfryzację całej działalności grupy Agora, z naciskiem na rozwój sprzedaży dostępu do treści w modelu subskrypcyjnym, rozwój dotychczasowych największych przedsięwzięć grupy, poszerzenie działalności wybranych dotychczasowych biznesów o nowe usługi lub oferty premium.

Spółka planuje rozpoczęcie działalności w nowych obszarach, jakimi są m.in.: usługi B2B dla e-commerce, innowacyjne narzędzia MarTech, a także rozrywka i gastronomia.

Agora planuje kontynuować przyjętą politykę dywidendową w wysokości 0,5 zł na jedną akcję.

Ekspert o strategii Agory

Dominik Niszcz, analityk z Domu Maklerskiego Raiffeisen, zwraca uwagę wysokość nakładów na rozwój.

- Łączne wydatki jakie Agora planuje ponieść w najbliższych latach żeby zwiększyć wynik EBITDA ze 120 mln do 200 mln są wyższe niż obecna kapitalizacja spółki. Z punktu widzenia akcjonariuszy być może lepiej byłoby przeznaczyć część gotówki na skup własnych akcji niż robić duże przejęcia w zaawansowanej fazie cyklu koniunkturalnego skutkujące istotnym wzrostem wskaźników zadłużenia - komentuje Niszcz.

Analityk zwraca uwagę na podtrzymanie polityki dywidendowej w wysokości 0,50 zł rocznie, co daje stopę zwrotu na poziomie blisko 3,4 proc.

- Nie jest to duży zwrot, jeśli weźmiemy pod uwagę jak dojrzałymi biznesami dysponuje obecnie spółka. Kluczowe w strategii są więc przejęcia, które mogą dość szybko nastąpić, jednak trudno na razie odnosić się do konkretnych transakcji bo w przeciwieństwie do zarządu nie wiemy jakie cele akwizycyjne analizuje obecnie spółka - ocenia Niszcz.

I dodaje: - Na pewno przed zarządem sporo pracy i warto docenić to, że spółka decyduje się na zmianę struktury kapitału oraz inicjuje działania pozwalające na transformację modelu biznesowego w stronę bardziej perspektywicznych obszarów.

(GDYJ, PAP, 15.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo