Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 14, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agora sprzedała akcje w Stopklatce

Wcześniej Agora sprzedała Discovery Polska naziemny kanał Metro (fot. Agora)

Kino Polska TV SA nabyła od Agory SA jej akcje w Stopklatce SA, nadawcy telewizji naziemnej Stopklatka TV. Tym samym Agora wycofała się z rynku telewizyjnego.

Kino Polska TV za 41,14 proc. akcji Stopklatki zapłaci Agorze 32,17 mln zł i tym samym będzie mieć łącznie 82,64 proc. akcji w spółce, do której należy kanał. Kino Polska TV na sfinansowanie transakcji zaciągnęła kredyt inwestycyjny w Banku Zachodnim WBK SA.

Agora była akcjonariuszem Stopklatki od marca 2014 roku (do Kino Polska TV dotychczas należało 41,5 proc.). Stopklatka TV nadaje na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. W 2017 roku miała 0,94 proc. udziału w rynku (1 proc. w grupie komercyjnej).

Wcześniej Agora sprzedała Discovery Polska naziemny kanał Metro, który w grudniu 2016 roku zadebiutował na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej.

(KOZ, 14.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 14, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Niemiecki dziennikarz nie pojedzie na mundial z powodu obaw o jego bezpieczeństwo

Hajo Seppelt od lat demaskuje afery dopingowe w sporcie (screen: YouTube.com)

Niemiecki dziennikarz Hajo Seppelt, który ujawnił aferę dopingową w sporcie rosyjskim, nie pojedzie na piłkarskie mistrzostwa świata ze względu na istniejące obawy o jego bezpieczeństwo - poinformowała stacja telewizyjna ARD.

Decyzję podjęto po spotkaniu przedstawicieli pierwszego kanału państwowej telewizji niemieckiej z ministrem spraw zagranicznych Heiko Maasem. Jak dodała ARD, MSZ "musi potraktować poważnie analizy odpowiednich służb wewnętrznych i mogło dojść tylko do tego wniosku".

W połowie maja rosyjskie władze przyznały Seppeltowi wizę, której wcześniej mu odmówiły.

W 2014 roku ARD pokazała film dokumentalny Seppelta o systemie dopingu w rosyjskim sporcie. Uruchomiło to lawinę wydarzeń, a ich skutkiem było m.in. odebranie Rosjanom wielu medali olimpijskich z zimowych igrzysk w Soczi w 2014 roku, wykluczenie rosyjskich lekkoatletów z letniej olimpiady w Rio de Janeiro w 2016, a także dużej części reprezentacji tego kraju z zimowej w Pjongczangu.

(PAP, 14.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo