Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 14, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Andrzej Choynowski wiceprezesem Wydawnictwa Bauer

Andrzej Choynowski został wiceprezesem Wydawnictwa Bauer. Podlegają mu działy: IT, prawny i podatkowy. Dotychczas był członkiem zarządu.

Firma poinformowała jednocześnie, że Rafał Kordus, dyrektor finansowy Wydawnictwa Bauer, odpowiada za działy: kontrolingu, księgowości, personalny, foto, nowe media i administracyjny.

Andrzej Choynowski pracuje w Wydawnictwie Bauer od 19 lat. W Grupie Bauer Media pełni funkcję dyrektora finansowego ds. wydawnictw i drukarni dla Europy Wschodniej i Środkowej.

(GDYJ, 14.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 14, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Przeszukanie w mieszkaniu dyrektora niezależnej białoruskiej agencji BiełaPAN

W mieszkaniu dyrektora niezależnej agencji informacyjnej Belapan Alesia Lipaja trwa przeszukanie – poinformowało w czwartek rano Centrum Praw Człowieka Wiasna. Jego działacze dyżurują przed domem dziennikarza.

"Przeszukanie w mieszkaniu Alesia Lipaja zaczęło się w godzinach porannych i jeszcze się nie zakończyło. Lipaj jest w środku z funkcjonariuszami" – powiedział PAP Walancin Stefanowicz z Centrum Praw Człowieka Wiasna, który wraz z kierującym tą organizacją Alesiem Bialackim i przedstawicielami niezależnego Białoruskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy (BAŻ) od kilku godzin znajduje się przed domem Lipaja. 

Przeszukanie prowadzą funkcjonariusze Departamentu Śledztw Finansowych Komitetu Kontroli Państwowej i jest ono związane ze wszczętą sprawą karną. 

"Nie znamy na razie szczegółów tej sytuacji, nie wiemy, o jaką sprawę chodzi" – powiedział Stefanowicz. Dodał jednak, że "same nasuwają się analogie" ze sprawą Bialackiego z 2011 r. "Tamta sprawa też zaczęła się od przeszukania policji finansowej" – powiedział. 

W 2011 Bialackiemu, znanemu działaczowi praw człowieka postawiono zarzut niepłacenia podatków od ukrywanych na zagranicznych kontach dochodów, a następnie został on skazany na 4,5 roku pozbawienia wolności. Bialacki został uznany za więźnia politycznego.

Aleś Lipaj jest założycielem i dyrektorem niezależnej agencji informacyjnej BiełaPAN, która działa od 1991 r. Jest również właścicielem gazety internetowej Biełorusskije Nowosti (Naviny.by), będącej ważnym i rzetelnym ogólnodostępnym źródłem informacji o sytuacji na Białorusi. 

(PAP, 14.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo