Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 06, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Canal+ zapowiada na jesień premierę szpiegowskiego serialu „Nielegalni”

Serial "Nielegalni" produkowany jest w technologii 4K (fot.materiały prasowe Canal+)

Trwają zdjęcia do 10-odcinkowego serialu Canal + pt. „Nielegalni”, będącego adaptacją powieści szpiegowskich Vincenta V. Severskiego. Premiera jesienią 2018 roku. 

Ekipa realizacyjna zakończyła zdjęcia na Białorusi i w Turcji. Trwają prace na planie w Warszawie, a w lipcu powstaną ostatnie ujęcia w Szwecji. Serial produkowany jest w technologii 4K.

Pierwsze pięć odcinków reżyseruje Leszek Dawid („Jesteś Bogiem”), kolejne pięć Jan P. Matuszyński („Ostatnia rodzina”).

W rolach głównych wystąpią m.in. Grzegorz Damięcki („Belfer”), Sylwia Juszczak („Odwróceni"), Filip Pławiak („Czerwony pająk”), Agnieszka Grochowska („Obce niebo”), Adam Woronowicz („Pakt”), Tomasz Schuchardt („Cicha noc”) czy Ireneusz Czop ("Pokłosie”). 

Głównym bohaterem serialu jest Konrad Wolski, szef wydziału Q, elitarnej komórki polskiego wywiadu, który stara się udaremnić zamach terrorystyczny w Szwecji. 

„Nielegalni” to kolejny serial wyprodukowany przez Canal+ w ostatnich latach. Jesienią 2016 i 2017 r. emitowany był „Belfer”, wiosną br. premierę miał „Kruk. Szepty słychać po zmroku”. 

(PAZ, 06.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 07, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezes TVP: TVP Sport od 7 czerwca będzie na stałe nadawać naziemnie

TVP Sport pozostanie w naziemnej telewizji cyfrowej po zakończeniu Mistrzostw Świata w piłce nożnej - prezes TVP Jacek Kurski nie przesądza jednak na razie, czy zostanie na MUX 3, czy trafi na MUX 8.

Prezes TVP Jacek Kurski pod koniec kwietnia br. zapowiedział umieszczenie TVP Sport na MUX 8. Jednak w połowie maja na konferencji PIKE poinformował, że Emitel (operator MUX 8) odrzucił na razie ofertę TVP dotyczącą ceny zajęcia kanałów telewizji na MUX 8. Zapowiedział jednocześnie wypełnienie obietnicy danej kibicom. 7 czerwca 2018 roku TVP Sport trafi na MUX 3, zastępując TVP Rozrywka.

- Mam nadzieję, że w czasie mundialu Emitel urealni ceny tak, żebyśmy mogli zająć sloty na MUX 8 za rozsądną cenę - mówi prezes TVP Jacek Kurski. - Na pewno TVP Sport będzie na MUX - czy będzie to MUX 3, czy MUX 8 zależy od otwartości i zdolności negocjacyjnej ze strony Emitelu - mówi Kurski i dodaje: - Emitel nie zszedł z ceny, myśląc, że poczujemy się zmuszeni do zawarcia niekorzystnego dla nas porozumienia w związku z obietnicą, że na mundial wejdziemy z TVP Sport na multipleks.

TVP Sport może pozostać na MUX 3, nawet jak TVP porozumie się z Emitelem ws. MUX 8. - Jeśli TVP Sport się zadomowi na MUX 3, będę za tym, żeby przyzwyczajenie widzów szanować - zaznacza prezes Kurski.

W sumie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała TVP trzy sloty na MUX 8.

(KOZ, 07.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.