Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 22, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennik.pl: Ewa Bugała wraca do TVP

Ewa Bugała (screen: YouTube)

Ewa Bugała została pracownikiem biura prasowego Telewizji Polskiej - podał nieoficjalnie portal Dziennik.pl.

„Nie mogę się wypowiadać” - powiedziała Bugała dziennikarzom portalu. Biuro prasowe TVP nie udzieliło jeszcze odpowiedzi na pytania serwisu w tej sprawie.

Bugała pracowała w TVP od 2012 roku. Na początku lutego została dyrektorem biura komunikacji korporacyjnej PKN Orlen. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele krytycznych uwag dotyczących powierzenia jej tego stanowiska. Zdecydowała się zrezygnować, o czym poinformowała na Twitterze: „Spotkała mnie bezprecedensowa, brutalna fala hejtu i niesprawiedliwych ataków. Dlatego podjęłam decyzję o rezygnacji z pracy w PKN Orlen. Oczywiście rezygnuję też z wszelkich przysługujących mi odpraw. Do zobaczenia” - napisała.

Poprzednio  Ew Bugała pracowała w TVP przez sześć lat. Początkowo była asystentką reporterów ”Wiadomości” TVP 1. Po tym, jak prezesem TVP został Jacek Kurski, zaczęła przygotowywać materiały do serwisu informacyjnego telewizyjnej jedynki. Później została szefową i prowadzącą magazyn ”Nie da się ukryć” w TVP Info. W czerwcu 2017 roku Bugała objęła stanowisko szefowej redakcji serwisów TVP Info. Wielokrotnie była oskarżana o szerzenie prorządowej propagandy.

(PAZ, 22.03.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 23, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Cztery nowości wiosną w Polsat Play

Serial dokumentalny "Więzienie" to jedna z wiosennych nowości Polsat Play (fot. materiały prasowe)

Polsat Play w wiosennej ramówce umieścił cztery nowe pozycje: ”Więzienie”, ”Górale”, ”Mściciel” i ”Tajemnice wrocławskiego zoo”. Na antenę po kilkuletniej przerwie wraca program ”Poławiacze”.

– Cały czas szukamy nowego widza. Wydaje mi się, że te programy są na tyle różnorodne, żeby złapać widzów, którzy często błąkają się po różnych kanałach telewizyjnych, nie znajdując tego, co chcieliby obejrzeć – mówi o wiosennej ofercie szef Polsat Play Radosław Sławiński. Budżet Polsat Play na 2018 rok jest taki sam jak w 2017 roku.

Nowy serial dokumentalny ”Więzienie” (w piątki o 22) pokazuje życie za murami Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim. Wyreżyserowała go Athena Sawidis. Kolejną nowością jest serial dokumentalny „Górale” (w piątki o 22.30), który ukazuje życie ludzi gór. Piloty seriali ”Więzienie” i ”Górale” Polsat Play pokazał jesienią ub.r.

W maju Polsat Play wyemituje miniserial dokumentalny Michała Fajbusiewicza ”Mściciel” o Albercie Sługockim, emerytowanym żołnierzu walk w Korei, Laosie i Wietnamie. Nowością jest też program o pracy wrocławskiego zoo ”Tajemnice wrocławskiego zoo” (w niedziele o 18.30).

Po kilkuletniej przerwie do ramówki wracają ”Poławiacze” (w środy o 22), pokazujący pracę załóg kutrów rybackich Dar 155 z Darłowa i Wła 254 z Władysławowa.

Wiosną kanał kontynuuje takie produkcje, jak ”Tajna historia XX wieku” Bogusława Wołoszańskiego, ”Chłopaki do wzięcia” Ireny i Jerzego Morawskich, ”Łowca pedofilów” Krzysztofa Dymkowskiego i ”Polacy w świecie” (odcinki wydłużone zostaną z 22 do 44 minut).

Z kolei w drugiej połowie roku Polsat Play nada dokument ”Habit i zbroja”, pokazujący powstanie zakonu krzyżackiego w Palestynie, a następnie kolonizację ziem pruskich nad Morzem Bałtyckim i budowę państwa zakonnego.

Polsat Play w ub.r. miał 0,5 proc. udziału w rynku w grupie ogólnej i 0,57 proc. w grupie komercyjnej (dane Nielsen Audience Measurement).

(KOZ, 23.03.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.