Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 13, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sekielski zbiera 100 tys. zł na dokument o pedofilii w Kościele

(fot. patronite.pl)

Dziennikarz Tomasz Sekielski rozpoczął zbiórkę 100 tys. zł na film dokumentalny na temat pedofilii w polskim Kościele. Akcja crowdfundingowa została uruchomiona w serwisie Patronite.pl.

Na stronie poświęconej zbiórce dziennikarz poinformował, że zdjęcia już się rozpoczęły, prace potrwają około roku, a koszt całej produkcji oszacowano na 450 tys. zł. "Tylko niezależność finansowa pozwoli nam zrealizować film, w którym obnażymy hipokryzję części kościelnych hierarchów i zmowę milczenia służącą ochronie zboczeńców a nie ich ofiar" - napisał Sekielski.

Press

Najniższy cel zbiórki "Film o pedofilii w polskim Kościele" to 100 tys. zł. Dziennikarz przekazał, że tyle potrzeba na rozbudowanie redakcji, która podczas produkcji filmu będzie zajmowała się weryfikacją zebranych materiałów oraz zeznań świadków. "Bez przerwy napływają do nas nowe informacje, do przejrzenia są akta spraw i archiwa Instytutu Pamięci Narodowej. Bez zatrudnienia dodatkowych osób pełniących rolę researcherów prace nad filmem znacznie się wydłużą o ile w ogóle będziemy wstanie go skończyć" - podkreślił Sekielski.

"Wiemy, że kwota jaką staramy się zebrać nie jest mała, ale są to pieniądze bez których nie uda nam się dokończyć prowadzonych śledztw i zrealizować na odpowiednio wysokim poziomie technicznym filmu, na który czekają ofiary księży pedofilów" - dodał.

Zdaniem Sekielskiego temat pedofilii w polskim Kościele "wciąż jest na tyle kontrowersyjny i politycznie niepoprawny, że duże tzw. mainstreamowe media stronią od jego drążenia skupiając się co najwyżej na pojedynczych przypadkach". "Nikt nie stawia twardych pytań o funkcjonujące w kościele mechanizmy, dzięki którym przestępcy w sutannach mogą się czuć bezkarnie" - ocenił dziennikarz.

Jeżeli zbiórka przekroczy 200 tys. zł, to  zabezpieczy kwestię opłacenia ekip zdjęciowych. Sekielski pisze: "Pracują dla nas znakomici operatorzy, ludzie pełni pasji, gotowi na wiele poświęceń. Nie możemy jednak oczekiwać, że będą pracować za darmo. Dzięki Waszemu wsparciu pokryjemy koszty znacznej części zaplanowanych dni zdjęciowych".

Ostatnio Sekielski produkował dla Fokus TV serial dokumentalny "Tomasz Sekielski. Teoria spisku", który był nadawany od 5 października do 7 grudnia 2017 roku. Wcześniej był dziennikarzem i prowadzącym programy publicystyczne m.in. w Nowej TV, TVN, TVN 24 i Telewizji Polskiej.

(GDYJ, 13.02.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 14, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ukraińska telewizja publiczna nie będzie transmitować mundialu z Rosji

(fot. pixabay.com)

Szef ukraińskiego nadawcy publicznego Surab Alassanija potwierdził oficjalnie, że należące do niego media nie będą transmitować spotkań rozgrywanych w ramach piłkarskiego mundialu w Rosji.

Surab Alassanija powiedział w wywiadzie telewizyjnym, że władze nadawcy publicznego rezygnują z pokazywania piłkarskich Mistrzostw Świata, które odbędą się w Rosji w dniach 14 czerwca - 15 lipca br. Podkreślił, iż nie była to łatwa decyzja. Kierowany przez Alassaniję holding medialny nabył prawa medialne do rosyjskich mistrzostw w 2013 roku, jeszcze przed wybuchem konfliktu między Ukrainą a Rosją dotyczącego kontroli nad Krymem. Od 2014 roku Ukraina znajduje się w stanie wojny z Rosją.

(LL, 14.02.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo